Spartakus Sama Raimiego! 0

Sama Raimi i Rob Tapert tworzą wysokobudżetowy 13-odcinkowy serial historyczny w wizualnym klimacie 300

Starz tworzy telewizyjną wersję Spartakusa. Serial ma mieć 13 odcinków, a producentami wykonawczymi będą Sam Raimi, Rob Tapert oraz Joshua Donen (tworzą też serial Legend of The Seeker). Jest to drugi wysokobudżetowy serial panów, dziś pisałem też o nadchodzącej premierze ich serialu fantasy, chętnych odsyłam TUTAJ.
Steven S. DeKnight (Smallville) będzie głównym scenarzystą i prowadzącym serial, którego odcinki będa trwały po godzinie. Będzie dziać się w brutalnym świecie gladiatorów.

Spartacus to drugi oryginalny serial Starz po średnio udanym Crash i pierwszy produkowany razem z Starz Media.

Serial, stworzony przez Raimiego, Taperta i Donena rozpocznie produkcję na początku przyszłego roku w Nowej Zelandii z planowanym debiutem na lato 2009 na Starz i innych kanałach sieci. Szefowie stacji twierdzą, że każdy odcinek będzie miał budżet przekraczający 2 miliony dolarów, co na cały serial da przyzwoitą sumę 26 milionów dolarów.

Spartacus jest inspirowany pradziwą historią niewolnika w Rzymie, który w 73 roku p.n.e. poprowadził rewoltę niewolników. Ich grupa szybko rozrosła się do armii liczącej 120 tysięcy ludzi. Starz mówi, że historia będzie trochę unowocześniona, aby trafiła do nowej generacji widzów, wychowanej na powieściach graficznych i nowatorskiej technologii w filmach.

To nie będzie przypominało filmu z Kirkiego Douglasem z 1960 roku, powiedział Shelanski. Nie chcieliśmy zwykłej opowieści o starożytności. Będziemy mieć zabawę, dużo szybkiej akcji i interesujące postaci z trochę większą głębią niż film z lat 60-tych.

Shelanski dodał, że serial jest tworzony dla płatnych stacji telewizyjnych z kategorią wiekową R , czyli można spodziewać się poważnej dawki przemocy w akcji i opowieści. Na nasze warunki jest to kategoria od 15 lat. Możemy być zatem pewni, że nikt nie spłyci brutalności tamtych czasów. Celem twórców jest osiągnięcie wyglądu powieści graficznej i klimatu takich filmów jak 300 czy Sin City.

Kadr z filmu 300 2006Kadr z filmu 300 2006

Producenci chcą zatrudnić nieznanych aktorów do produkcji.

Hamm dodał, że Spartacus będzie pierwszym seriale telewizyjnym w historii, który będzie korzystać w 100% ze środowiska wirtualnego, umieszczając prawdziwych aktorów w wirtualnej scenografii w stylu 300 i Sin City.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…