Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Listopadowe premiery seriali brytyjskich 0

Bieżący
miesiąc zapowiada się interesująco jeśli chodzi o produkcje serialowe z
Wielkiej Brytanii. W listopadzie na małych ekranach zawitają cztery świeże
tytuły różne gatunkowo. Wśród nich będziemy mogli oglądać serial komediowy,
sci-fi oraz historyczno-kostiumowy.

Pierwszym serialem, który zostanie wyemitowany 13.11 przez BBC 1 jest Apparitons. Produkcja zabierze nas w przerażającą podróż do świata opętania i szatańskich spisków. Wojna między dobrem a złem jest nieuchronna. Nadszedł czas by stanąć po jednej ze stron. Martin Shaw gra ojca Jackoba, rzymsko-katolickiego księdza, który zajmuje się promowaniem kandydatów na świętych, jednak wbrew swej woli zostaje wciągnięty do świata egzorcyzmów. Produkcja obfituje w wątki sci-fi związane z demonami, duchami i innymi złymi istotami, które pojawiają się w powiązaniu z religią.

Martin Shaw w roli egzorcystyMartin Shaw w roli egzorcysty

Następnym tytułem, którego premiera odbędzie się 17.11 na BBC 3 jest Clone. Jest to komedia science-fiction, której głównym bohaterem jest pierwszy ludzki klon. Genialny naukowiec, Dr Victor Blenkinsop, w podziemnym laboratorium ukrytym pod sklepem Tesco tworzy projekt swojego życia. Z zamierzenia jego klon miał być super-żołnierzem, jednak okazuje się, że nowy twór eksperymentu naukowca woli być przytulanką dla ludzi niż ich oprawcą. Kiedy tytułowy bohater doświadcza obcego świata po raz pierwszy, Victor stara się odnaleźć wadę swojego podmiotu badawczego oraz sposób na aktywację wcześniej zamierzonej osobowości. Jednak jak wiadomo, życie nigdy nie jest łatwe, dlatego głównym bohaterom po piętach drepcze pułkownik Black i jego agenci, których misją jest odnalezienie klona i jego twórcy w celu zniszczenia ich.

CloneClone

19-tego listopada Channel 4 ugości nas programem historyczno-kostiumowym pt. The Devil?s Whore. Ta epicka, czteroczęściowa opowieść przedstawia dzieje sejsmicznych wydarzeń siedemnastowiecznej Anglii, kiedy polityczne nieposłuszeństwo przerodziło się w rewolucję i wojnę domową, a historia Anglii została zmieniona na zawsze. Opowieść przedstawiona jest z perspektywy doświadczeń odważnej arystokratki, Angelici Fanshawe (Andrea Riseborough), której przeznaczenie zarządziło, że pozna kluczowe postacie po obu stronach tego zażartego konfliktu. Ta historia ma nie tylko znaczenie polityczne, czy też historyczne, ale doskonale ukazuje również miłość, stratę, morderstwo, odwagę i zdradę. Dla Anglii przyszłość jest nieokreślona. Wioska będzie walczyć przeciwko wiosce, brat przeciwko bratu, a kraj zostanie rozdarty na części. Przyjaźnie zostaną wystawione na próbę, a lojalność okaże się zgubna nawet wśród tych działających po tej samej stronie. W jednej z głównych ról pojawi się długo oczekiwany przez fanów Życia na Marsie John Simm.

The Devil's WhoreThe Devil's Whore

Z końcem miesiąca, między 22 a 28 (nie podano jeszcze dokładnej daty) BBC 1 rozpocznie transmisję kolejnej produkcji sci-fi Survivors. Fabuła jest oparta na podstawie książki autorstwa Terry’ego Nationa, który był również twórcą serialu o tym samym tytule w latach 1975-1977.

!http://gfx1.fdb.pl/vhe7ds(Ocaleni bohaterowie )!

Produkcja ukazuje działania grupy ludzi, którzy przetrwali plagę śmiertelnej choroby. Ich rodziny, przyjaciele, znajomi i wszyscy, których kiedykolwiek poznali, zginęli. Kilku ocalałych musi stawić czoła nowej rzeczywistości, która wcześniej wydawała się przyjazna, a teraz jest obca i niebezpieczna. Nowy świat stwarza wiele możliwości na nowy początek, ale bez policji, bez prawa i porządku jest to niezwykle trudne. Bohaterowie będą zmuszeni walczyć nie tylko o jedzenie, czy picie, ale także muszą się bronić przed innymi, którzy przetrwali.

Jak poradzilibyśmy sobie w świecie, w którym wszystkie wygody XXI wieku – Internet, elektryczność itp. – przestały istnieć? Jak zachowywalibyśmy się wiedząc, że wszyscy, których znamy zostali usunięci z tego świata przez śmiercionośny wirus? Serial stara się odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.

Stacje brytyjskie przygotowały solidną porcję rozrywki na kończący się już rok. Mimo, że w terminarzu serialowym robi się coraz ciaśniej, to z pewnością wymienione wyżej obrazy telewizyjne są godne polecenia i warte uwagi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…