widoczny tu i tam. hasam.

Ruszają Wakacyjne Kadry 0

Już 12 lipca w Cieszynie rozpoczyna się festiwal filmowy Wakacyjne Kadry i potrwa do 16 lipca. Impreza skierowana jest zarówno dla dzieci szkolnych, jak i rodziców. Festiwal zacznie się uroczystym koncertem muzyki filmowej Wojciecha Kilara w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Śląskiej.

Dla młodych twórców organizatorzy przygotowali projekt pod nazwą sChOOL FILM, który będzie odbywał się w ramach imprez towarzyszących i jest to pokaz etiud szkół filmowych ze świata. Nagrody będą przyznawane za najlepsze etiudy dokumentalne, etiudy fabularne, etiudy operatorskie, animacje i scenariusz.

wakacyjnekadry.plwakacyjnekadry.pl

Instytucja Filmowa Silesia Film przygotowała również przegląd filmowy wybranych filmów Andrzeja Wajdy, pod wspólną nazwą Wielkie Widowiska Wajdy. Projekcjom będzie towarzyszyć wystawa strojów do filmu Ziemia obiecana autorstwa Barbary Ptak.

Ta fotografia jest o mnie – pod tym motto zostanie zaprezentowanych 8 filmów dokumentalnych i niezwykłych impresji video-art Curtisa Burza, który może zachwycić i zdumieć swą otwartością. Autor będzie gościem festiwalu!

Nocne maratony filmowe w klubie festiwalowym (namiot w amfiteatrze) od godz. 22.00 (12-14.07) to kolejna rewelacja festiwalu. Pod hasłem TERAZ My Wyż’70 zostaną zaprezentowane filmy wyróżnione przez publiczność podczas I i II edycji Festiwalu Filmu Wyż’70- www.fff.art.pl. Jest to wspólny portret pokolenia wyżu lat 70-tych.

W sobotę i niedzielę w pięknej scenerii Rynku Miasta Cieszyna odbędą się projekcje plenerowe muzycznych filmów o tańcu. Niezwykły dokument Rytm to jest to! oraz Chicago na ekranie wielkości 16 na 9 metrów.

Odbędą się także koncerty takich zespołów jak: NEGATYW, TRIBE, Apostolis Anthimos.

W ramach imprez towarzyszącym odbędą się także warsztawy, konkursy. Więcej informacji TUTAJ

Program festiwalu dostępny jestTUTAJ.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…