Akademia zaprasza do wyścigu o Oscary 0

Amerykańskia Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej zaprosiła twórców z 83 krajów do zgłaszania filmów do wyścigu oscarowego w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny.

Do udziału w 79. edycji Oscarów można zgłaszać obrazy, których premiera odbyła się w jednym z zaproszonych krajów, pomiędzy 1 października 2005 roku a 30 września 2006 roku i były one wyświetlane w kinach na taśmie 35 mm lub 70 mm przynajmniej przez siedem kolejnych dni. Z każdego kraju może wpłynąć tylko jedno zgłoszenie. Termin zgłaszania kandydatów upływa 2 października. Do 13 października natomiast Akademia przyjmuje kopie filmów.

www.news.bbc.co.uk/www.news.bbc.co.uk/

Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzonymi niedawno przez Akademię, produkcja z każdego kraju będzie brana pod uwagę bez względu na liczbę wykorzystywanych w filmie języków, dopóki głównym językiem nie będzie angielski.

Kategoria Najlepszy film obcojęzyczny została wprowadzona w 1956 roku. W tym roku po raz pierwszy zaproszenie otrzymały Azerbejdżan i Kirgistan. W roku 2005 Oscara przyznano południowoafrykańskiemu obrazowi Tsotsi. Kto dostanie Oscara za 2006 rok dowiemy się 25 lutego.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Trophy

Ahhh… marze żeby dostać takiego OsCaRa:D Pozdrawiam:)

Proszę czekać…