Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Festiwale filmowe w Poznaniu 0

Stolica Wielkopolski w
listopadzie ma do zaoferowania jeszcze dwa festiwale filmowe, obok
których miłośnicy kina nie mogą przejść obojętnie.

Poznań nie jest centrum kultury naszego kraju, ale w bieżącym miesiącu miasto to solidnie zachęca wielbicieli dużego ekranu do odwiedzenia sal kinowych.

4. Festiwal Filmy Świata. Ale Kino!

Ale Kino!Ale Kino!

W programie festiwalu znalazło się 21 filmów, w tym 16 pokazanych zostanie w Polsce po raz pierwszy. Wśród nich wyodrębnione zostały 2 cykle: filmy najwybitniejszego etiopskiego reżysera – Haile Gerimy oraz filmy nowych mistrzów kina japońskiego.

Festiwal odbywa się w całej Polsce, a dokładny plan projekcji oraz opisy filmów można sprawdzić TUTAJ.

Czas trwania: 22-25.11.2008

Miejsce: Centrum Kultury „Zamek” (Sprawdź szczegóły TUTAJ)

XII Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema”

Off CinemaOff Cinema

Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema” jest projektem Centrum Kultury „Zamek”, a jego pierwsza edycja odbyła się w 1997 r. W roku bieżącym zmianie uległa formuła festiwalu. W przeciwieństwie do lat poprzednich, kiedy to prezentowano twórczość kina offowego, na aktualnej edycji pojawią się jedynie filmy dokumentalne zrealizowane przez młodych twórców – do 35 roku życia. Festiwal nie odbiega od idei kina niezależnego i nadal będzie przedstawiał formaty niekomercyjne, ale jedynie z gatunku dokumentu. Organizatorzy pragną, aby festiwal stał się „miejscem szeroko pojętej edukacji filmowej popularyzującej klasyczne i obecne dokonania z obszaru sztuki filmowego dokumentu”.

Czas trwania festiwalu: 26-30.11.2008

Miejsce: Centrum Kultury „Zamek”

Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

Źródło: ezoterycznypoznan.pl, www.zamek.poznan.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…