widoczny tu i tam. hasam.

Ruszają zdjęcia do filmu Popiełuszko 0

Za kilka miesięcy rozpoczną się zdjęcia do biograficznego filmu „Popiełuszko” – poinformował w czwartek reżyser obrazu Rafał Wieczyński. Film otrzymał największe dofinansowanie z Polskiego Insytutu Sztuki Filmowej. Jak tłumaczyła dyrektor PISF’u, że brała pod uwagę ocenę ekspertów, a także znaczenie filmu dla tradycji i kultury narodowej

Rafał Wieczyński powiedział: Jest to bardzo dobra wiadomość. Wnioskowaliśmy o 4 mln, więc jeszcze musimy (o dofinansowaniach można przeczytać TUTAJ) Dodał także, że większość ról jest już obsadzona. Wyjaśnił także, że będą odbywały się jeszcze castingi.

ks. Popiełuszkoks. Popiełuszko

Na oficjalnej stronie filmu umieszczony został zwiastun, który dostępny jest TUTAJ.

W tej chwili trwają poszukiwania trzech drugoplanowych postaci: mamy i taty ks. Popiełuszki, a także Grzegorza Przemyka.

Ks. Jerzy Popiełuszko urodził w 1947 roku w małej wsi Okopy k. Suchowoli. Zmarł najprawdopodobniej 19 października 1984 zamordowany przez funkcjonariuszy SB. Był szeroko znany i lubiany dzięki swojej krytycznej postawie wobec władz komunistycznych. Współpracował z ruchami robotniczymi m.in. z Solidarnością, na jej strajkach odprawiał msze. Oskarżany był przez komunistów o angażowanie się do polityki.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…