Zwiastun Nanking, Nanking 0

Zobaczcie zwiastun chińskiej superprodukcji wojennej jednego z najciekawszych nagradzanych reżyserów w Azji!

Temat Nanking jest ostatnio bardzo popularny na świecie. Mieliśmy <a href=The Children of Guang Shi>The Children of Guang Shi czy dokument Nanking. Niedługo będzie The Diary Stanleya Tonga, Nanking Xmas 1937 w reżyserii Yima Ho i Purple Mountain Simona Westa.

NankingNanking NankingNanking

Nadszedł czas na Nanking, Nanking Lu Chuana. Zacznijmy jednak od osoby reżysera, bowiem jest to jedna z najciekawszych postaci azjatyckiego kina. W każdym swoim filmie reżyseruje i jest autorem scenariusza. Ta superprodukcja wojenna o budżecie 14 milionów dolarów jest jego trzecim filmem.

Świat usłyszał o nim dzięki jego drugiego filmowi, Górski patrol, który walczył o główne nagrody na największych festiwalach na świecie – takich jak : Festiwal w Berlinie, Festiwal w Sundance, Festiwal w Tokio czy Festiwal w Hong Kongu. Wszędzie zdobywał świetne recenzji i uznania zarówno krytyków jak i widzów.

Gdy dziennikarz z Beijing GaYu (Zhanng Lei) przybywa do mistycznego obozu Górskiego Patrolu Kekexili, jest światkiem tybetańskich rytuałów pogrzebowych i żałoby w wiosce. GaYu koniecznie chce odkryć prawdę kryjąca się za tajemniczym zniknięciem ochotników biorących udział w patrolu, okrutną rzezią tybetańskich antylop i plotkami głoszącymi, że Górski Patrol pod przewodnictwem Ri Taia (Duo Buji) współpracuje z kłusownikami.

Nie ma co się dziwić, że po takich sukcesie dostał w swoję ręcę jedną z ważniejszych historii dziejących się w Chinach w XX wieku. Obraz opowiada o Bitwie o Nanking i tym co się po niej działo, co historia określa mianem Masakra w Naniking albo Gwałt Nanking.

Zebrał wspaniałą obsadę utalentowanych aktorów. Zobaczymy Liu Ye, Gao Yuanyuan, Feng Wei czy Hideo Nakaizumi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…