Wiosna 1941 0

Reżyser Uri Barbash oraz aktorzy Joseph Fiennes, Neve McIntosh i Mirosław Baka wzięli udział w konferencji prasowej z okazji przedpremierowego pokazu polsko-izraelskiego filmu Wiosna 1941.

Jest to pierwsza koprodukcja polsko-izraelska.

Wiosna 1941Wiosna 1941

- Wiosna 1941 nie jest filmem o Holokauście. To opowieść o miłości, rodzinie, zazdrości, lojalności i zdradzie, która rozgrywa się w czasie Holokaustu – powiedział reżyser filmu Uri Barbash. Z kolei według odtwórcy głównej roli męskiej Josepha Fiennesa losy filmowych bohaterów to historia jak z horroru, opowiadająca o sytuacjach, które dzisiaj nikomu by się nawet nie przyśniły. W filmie wystąpili także Neve McIntosh, Kelly Harrison, Clare Higgins, Sinead Matthews oraz polscy aktorzy m.in. Mirosław Baka, Maria Pakulnis i Łukasz Simlat.

Wiosna 1941 jest ekranizacją opowiadania Idy Fink – polskiej Żydówki ocalonej z Holocaustu, która od 1957 roku mieszka w Izraelu, ale tworzy wyłącznie po polsku. Historia żydowskiego małżeństwa ukrywającego się wraz z córką podczas okupacji niemieckiej w gospodarstwie polskiej wdowy jest opowieścią o beznadziejnej i zaborczej miłości w obliczu wszechobecnego strachu, zagrożenia i śmierci.

Film powstał dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Izraelskiego Narodowego Instytutu Filmowego. Jego producentem jest Opus Film/Praxis Films. Do polskich kin film Wiosna 1941 trafi w marcu 2009 roku.

PISF.PL

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…