Zwiastun Mei Lanfang! 0

Zobaczcie zwiastun najbardziej oczekiwanej chińskiej produkcji roku w reżyserii genialnego Chena Kaige’a!

Chen Kaige, od lat jeden z największych reżyserów, jakiego Chiny ofiarowały światu. Jego filmy wielokrotnie nagradzane na wielu festiwalach, pięciokrotnie walczył o Złotą Palmę w Cannes, takie tytuły jak Żegnaj, moja konkubino, Cesarz i Zabójca, Uwodzicielski Księżyc, Life on a String czy King of the Children są znane wszystkim kinomanom na świecie.

Zhang Ziyi jako Mei LanfangZhang Ziyi jako Mei Lanfang

Żegnaj, moja konkubino zdobyła Złota Palmę w Cannes i zdobyła dwie nominacje do Oscara za najlepsze zdjęcia i najlepszy film nieanglojęzyczny. Jednak wymienione filmy to tylko parę perełek wśród całe gamy niesamowitych produkcji, którymi reżyser raczy nas już od ponad 20 lat.

Ostatnio zrobił film Przysięga, który krytycy określili wypadkiem przy pracy. Nie poczuł się świetnie w nowym dla siebie gatunku, tworząc ładną dla oka bajkę, która pomimo umiarkowanie dobrej rozrywki, nie wnosiła nic więcej. Zdecydowanie od takiego reżysera należało wymagać czegoś więcej.

Po Przysiędze wrócił do gatunku, w którym czuje się jak ryba w wodzie – dramat. Mei Lanfang jest to dramat biograficzny o Mei Lanfang, największej gwiazdy opery w historii Azji.

Zebrał obsadę złożoną z nazwisk, wokół których nawet polski widz nie przejdzie obojętnie. Główna rola przypadła świetnej Zhang Ziyi, którą możemy pamiętać z Hero, Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka czy Wyznania Gejszy. Jedna z najlepszych azjatyckich aktorek. Partnerują jej Leon Lai, Masanobu Ando i Honglei Sun.

Po trzech latach, film w końcu został ukończony. Wszyscy spodziewają się wielkiego powrotu reżysera do poziomu jego dzieł, jakie prezentował filmem Żegnaj, moja konkubino. Zwiastun mówi nam, że jest na co czekać!

Zapraszam do oglądania! Naprawdę warto.

Premiera 5 grudnia w Chinach!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…