Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Pierwszy serial nagrywany w Botswanie 0

The No. 1 Ladies’ Detective Agency to serial na podstawie powieści Alexandra McCall-Smitha, który będzie składał się z sześciu epizodów.

The No. 1 Ladies’ Detective Agency ma być pierwszym serialem, którego akcja dzieje się w Botswanie, i którego plan zdjęciowy również znajduje się w tym gorącym kraju.

The No. 1 Ladies' Detective AgencyThe No. 1 Ladies' Detective Agency

Produkcja zawita w stacji BBC 1 tak samo jak wyemitowany film telewizyjny o tym samym tytule wiosną tego roku. Brytyjski kanał nadał film, aby sprawdzić, czy wyniki oglądalności będą zadowalające i czy warto będzie pokusić się o realizację projektu na większą skalę. Program otrzymał wiele pochlebnych opinii oraz zgromadził sporą widownię (6,87 mln widzów). Z tego powodu, zimą 2009 na małym ekranie ponownie pojawi się dociekliwa i inteligenta detektyw – Mma Ramotswe.

Serial ma powstawać według wizji zmarłego już pomysłodawcy, reżysera, producenta i scenarzysty filmu telewizyjnego – Anthony'ego Minghella.

Główna bohaterka to mądra właścicielka jedynej kobiecej agencji detektywistycznej w Botswanie, która przyjmuje rozmaite sprawy, od dziwacznch i niecodziennych, do mrocznych i tajemniczych.

Uhonorowana nagrodą Grammy piosenkarka Jill Scott ponownie wcieli się w postać Mma Ramotswe. Anika Noni Rose wróci jako wierna sekretarka pani detektyw, a Lucian Msamati znowu stanie się lojalnym i zaufanym przyjacielem głównej bohaterki oraz jej adoratorem. Nową twarzą będzie Paterson Joseph, który zagra właściciela konkurencyjnej agencji detektywistycznej.

Zwiastun filmu telewizyjnego The No. 1 Ladies’ Detective Agency można zabaczyć TUTAJ.

Żródło: bbc.co.uk/drama

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…