Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Kochamy seriale 0

Według przeprowadzonych sondaży wynika, że ponad połowa naszych rodaków ogląda seriale, a większość z nich regularnie śledzi swoje ulubione tytuły.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie UPC Polska wynika, że oglądanie seriali najczęściej motywujemy sympatią wobec aktorów (31%) oraz odgrywanych przez nich postaci (18%).

Plakat promujący serial LOSTPlakat promujący serial LOST

20% badanych przyznało, że śledzi seriale ze względu na poruszaną w nich tematykę, a 15% osób opowiada się za chęcią podpatrywania losów innych. Według Ilony Łepkowskiej seriale mają tę przewagę nad filmami, że widz może spotykać ulubionych aktorów i postacie znacznie częściej i regularnie. Dzięki temu wytwarza się specyficzna więź między fikcyjnymi bohaterami, a widownią.

Sondaż wykazał, że 45% badanych automatycznie chciałoby aby nagrywano kolejne odcinki ich seriali.

Źródło: medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…