Say hello to my little friend ;>

Poświąteczna nuda 0

Zapraszamy do najnowszego przeglądu zwiastunów z minionego tygodnia do nadchodzących premier.

Akcja filmu rozgrywa się w starym, podupadłym kinie, w którym pokazywane są filmy porno z lat 70. Właścicielami kina jest rodzina Pinedów, która – paradoksalnie – zaabsorbowana tępieniem zdrad i niemoralnego prowadzenia się w obrębie własnej rodziny, zdaje się nie zauważać, że w ich kinie ma miejsce prostytucja…

Najnowszy film Brillante Mendoza, zdobył nagrodę na Festiwalu w Bangkoku, a sam reżyser w Cannes otrzymał nominację do Złotej Palmy.

(Zobacz w HD)

  • Weather Girl
Sylvia (Tricia O’Kelley) pracuje jako pogodynka w porannym programie telewizyjnym nadawanym z Seattle. Jej chłopak (Mark Harmon) zdradza ją z jej koleżanką z pracy (Kaitlin Olson), o czym dowiaduje się podczas transmisji programu. Bardzo gwałtowna reakcja na antenie sprawia, że Sylvia traci pracę. Z powodu braku funduszy przeprowadza się do swojego młodszego brata (Ryan Devlin), który dzieli mieszkanie ze swoim najlepszym prayjacielem (Patrick J. Adams). Będzie musiała poradzić sobie z życiem 35-letniej singielki, bezpracy i na dodatek wyjątkowo rozpoznawalnej w okolicy przez niefortunny występ na antenie.

  • Spooner
Jest to niskobudżetową produkcja, która zadebiutuje na Slamdance Film Festival. Herman Spooner jest zmęczonym życiem, mieszkającym z rodzicami sprzedawcą samochodów. Pod ciągłą presją ze strony rodziców, oraz szefa z pracy niechętnie rozpoczyna kolejny, pełen rutyny dzień. Jego życie zmienia się diametralnie, gdy przypadkiem spotyka kobietę swoich marzeń. Zapomina o wszystkich życiowych priorytetach i postanawia zdobyć jej serce. Wszystko układa się po jego myśli, do momentu, w którym dziewczyna oznajmia, że zamierza wyprowadzić się z Phillippines. Jak daleko posunie się Spooner?

  • The Proposal – USA: 25.09.2009
Stanowcza szefowa Margaret Tate (Sandra Bullock) zmusza swojego młodego asystenta Andrew Paxtona (Ryan Reynolds), by ją poślubił. Kobieta chce zachować swoją visę na pobyt w Stanach i uniknąć deportacji do Kanady.

  • The Code
Doświadczony złodziej werbuje młodego bandziora, by mu pomóc w ostatnim zadaniu, aby mógł spłacić dług u rosyjskiej mafii. Mitchell gra osobę, której romantyczny związek ze złodziejem (Banderas), może stanąć pomiędzy nim a jego partnerem w zbrodni, jej ojcem chrzestnym. (Freeman).

(Zobacz w HD)

Dokument opowiada historię węgierskiej Żydówki, uczestniczki jedynej podczas II wojny światowej misji ratunkowej dla węgierskich Żydów, która odbyła się w 1944 roku. Historię Hanny poznajemy ze zdjęć, z jej pamiętników, listów, wierszy oraz wspomnień jej bliskich. Hanna chciała uczestniczyć w przemianach, jakie miały się w Palestynie dokonać. Chciała tworzyć nowy ład. Wierzyła, że Palestyna potrzebuje ludzi pracy. Po skończeniu szkoły, właśnie w Palestynie, poznała osoby, z którymi, jako jedna z trzech kobiet, stworzyła trzydziestoosobową grupę ratunkową. Film umożliwia poznanie dwóch obliczy żydowskiej Joanny d’Arc – jedno oblicze, to świadoma politycznie, zdeterminowana i niedostępna, gotowa na poświęcenie własnego życia spadochroniarka. Drugie oblicze, to młoda i delikatna idealistka, kochająca córka i siostra, wrażliwa poetka. (Informacje o filmie zaczerpnięte z kreatury)

Wind i Cloud muszą przeciwstawić się brutalnemu japońskiemu panu wojny, który najeżdża Chiny.

Sequel hitu, Storm Warriors. Reżyserami są słynni Bracia Pang, którzy po nieudanej przygodzie w Stanach Zjednoczonych wracają do Chin, robiąc tę wysokobudżetową produkcję. Główne role grają Simon Yam, Nicolas Tse, Aaron Kwok oraz Charlene Choi.

  • From Paris with Love
Film opowiada historię spotkania młodego pracownika amerykańskiej ambasady w Paryżu oraz agenta służ specjalnych, do którego dochodzi w czasie trwania pewnej ryzykownej operacji na terenie miasta.

Obraz oparty na pomyśle Luca Bessona raz jeszcze reżyseruje Pierre Morel (Uprowadzona). W głównych rolach zobaczymy John Travolte i Jonathana Rhys'a Meyers'a.

Zapowiedzi, o których pisaliśmy w osobnych wiadomościach:

Two Lovers

Potwory kontra Obcy

Wróg Publiczny

9 i State of Play

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…