Konkurs zakończony: Nadciąga Zmierzch 0

Długo oczekiwana wampirza produkcja trafia w końcu do naszych kin i na tą okoliczność mamy kilka informacji o filmie Zmierzch oraz rozwiązanie konkursu.

Nagrody otrzymują: wolfie oraz clarine, która miała szczęście w losowaniu. Dziękujemy wszystkim za dodane recenzje, ale niestety mieliśmy tylko 2 zestawy nagród.

Producent Greg Mooradian przeczytał “Zmierzch” nie tylko zanim książka zdobyła międzynarodową popularność, ale zanim w ogóle została wydana. Zafascynowała go nie tylko jej egzotyka, lecz także uniwersalność. „Nakręcono tysiące filmów o wampirach – mówi Mooradian, ale ten jest inny, bo tak naprawdę jest historią miłosną. Uznałem, że wampiryzm jest tu wspaniałą metaforą wyrażającą tęsknotę nastolatków: „Pragnę cię, ale nie mogę cię mieć”. Mamy tu tajemniczą i mroczną postać melancholijnego chłopaka, który wyzwala w dziewczynie przemożną chęć odkrycia jego sekretu. Dowiaduje się prawdy o nim , gdy jest już za późno, by się wycofać, bez względu na konsekwencje”.

ZmierzchZmierzch

Zmierzch” był pierwszą z serii powieści Stephenie Meyer. Autorka twierdzi, że pomysł na książkę przyszedł do niej we śnie: „Kiedy się obudziłam, chciałam wiedzieć co będzie dalej. Pierwszego dnia napisałam 10 stron. Kiedy skończyłam książkę, byłam w szoku, że tego dokonałam.” Kiedy Meyer pisała kolejne części, Mooradian zgłosił się do Summit Entertainment z pomysłem zrobienia filmowej serii. „Idea, aby fantasy z udziałem sił nadprzyrodzonych stało się tłem dla historii miłosnej, była świetna – mówi producent Wyck Godfrey. Jeśli do tego doda się bestsellerową kultową serię i bohaterów, którym kibicują już rzesze fanów, to mamy wspaniałą bazę dla filmu, który chętnie obejrzą też ci, którzy nie znają powieści. Szczególnie, że oprócz love story, mamy elementy thrillera i filmu akcji”.

Meyer była podniecona propozycją przeniesienia książki na ekran, ale zgadzała się tylko na taką ekranizację, która pozostanie wierna powieści: „Wszyscy widzieliśmy zmarnowane ekranizacje dobrych książek, więc chciałam się zabezpieczyć. Postawiłam następujące warunki: m.in. nie możecie zabić nikogo, kto nie umiera w książce, musi pojawić się rodzina Cullenów, w takim składzie i charakterze, jak w powieści”. Twórcy filmu pozostali wierni książce na ile tylko było to możliwe, ponieważ zdawali sobie sprawę, iż jest ona swoistą „biblią” młodych fanów, którzy nie wybaczyliby zbytnich odstępstw od ukochanego oryginału.

ZmierzchZmierzch

Na reżyserkę filmu producenci wybrali Catherine Hardwicke, która zadebiutowała jako scenarzystka i reżyserka filmem Trzynastka, a następnie nakręciła Królowie Dogtown. Hardwicke: „Kiedy przeczytałam książkę, zrozumiałam skąd bierze się to szaleństwo młodych czytelników. Historia ta ma ogromny potencjał filmowy i ładunek emocjonalny: jak to jest pierwszy raz być zakochanym i to tak mocno, że nie masz nic przeciwko temu, aby też stać się wampirem”.

Scenarzystka Melissa Rosenberg wniosła do projektu swoje doświadczenia z nastoletnią widownią. Jest autorką scenariuszy do przebojowego Step Up – Taniec zmysłów oraz telewizyjnych seriali o młodzieży Ich Pięcioro, Życie na fali.

Za recenzje filmu Zmierzch pierwszy zestaw nagród otrzymuje – kati9393

W losowaniu szczęście dopisało: clarine, która również pisała recenzję opowieści o zakochanym wampirze.

„Zmierzch” jest opowieścią o miłości łączącej dziewczynę z ostatecznie nieosiągalnym dla niej chłopakiem – wampirem – tłumaczy Rosenberg. Największą przeszkodą jest to, że w każdej chwili może ją zabić. Ich wzajemne przyciąganie, chemia, która ich łączy, jest uniwersalnym doznaniem, które zna każdy nastolatek w każdym zakątku świata”.

ZmierzchZmierzch

ZADANIE konkursowe:

1. Napisz i dodaj do naszej bazy filmowej recenzję. W zgłoszeniu podaj link do recenzowanego filmu. Czasu jest dużo, ale liczy się też szybkość. Pierwsza recenzja napisana na dobrym poziomie do filmu Zmierzch zgarnie pierwszy zestaw nagród. Reszta musi liczyć na szczęście w losowaniu (jeśli nikt nie napisze recenzji Zmierzchu to oba zestawy rozstaną rozlosowane).

2. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI oraz FAQ, gdzie dowiesz się jak powinna wyglądać RECENZJA.

Nagrody w  konkursie:

2 zestawy nagród: bluza z filmu, koszulka, kalendarz

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- prawidłową odpowiedź, w temacie e-maila wpisać: Zmierzch,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),

- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.

4. Na zgłoszenia czekamy do 18.01.2009 do godz. 23.59.

5. Wyniki podamy 21.01.2009 najwcześniej po godz. 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

clarine

Mam pytanie. Czyli, że wygrał Wolfie i ja? Czy Wolfie i Kati9393? Bo nie wiem czy czekać na nagrodę, czy nie…

Trophy

Myślałam, że nowy rok zaczął się szczęśliwie, a jednak się pomyliłam….
Może następnym razem zróbcie tak bez losowania, tylko wybrać rzeczywiście najlepsze recenzje.

racja sorki za blad, ale odpowiedzi troche sie pomieszaly z konkursem KONIA Trojanskiego :) Wolfie byl najszybszy ;) i dla niego nagroda …

Anonimowy Grzegorz_Borowiecki

fajnie że wszystko się wyjaśniło.

Anonimowy

*Pierwsza recenzja napisana na dobrym poziomie do filmu "Zmierzch" zgarnie pierwszy zestaw nagród. *

- Ja jako pierwszy napisałem receznję, która została zakceptowana (czyli chyba jest na tym dobrym poziomie, skoro została zakceptowana), wiec nie bardzo rozumiem czemu nie wygrałem, a moze nie wygrałem bo skrytykowałem film, jesli tak to poprawie recenzje i wystawie temu chłamowi 10.

Grzegorz_Derebecki Anonimowy

Też to pamiętam wolfie. Może nie dokonałeś jakichś formalności?

Anonimowy Grzegorz_Derebecki

hmm, reki sobie uciąc nie dam, ale wydaje mi sie że zgłoszenie konkursowe wysłałem poprawnie.

Proszę czekać…