Stenka po raz pierwszy na ekranie... 0

…w roli bliźniaczek w najnowszym filmie duetu Saramonowicz Konecki pod tytułem Idealny facet dla mojej dziewczyny

- To było niezwykłe doświadczenie. Nie tylko zawodowe, ale i ludzkie – mówi Danuta Stenka o swoich rolach w najnowszej komedii Koneckiego i Saramonowicza. Aktorka po raz pierwszy w swojej karierze zagrała… siostry bliźniaczki. Każda z nich nosi w sobie wielką tajemnicę, której rozwiązanie poznajemy w finale filmu. Idealny facet dla mojej dziewczyny w kinach od 30 stycznia.

Stenka jako MariaStenka jako Maria

Danuta Stenka spotkała się po raz pierwszy z Koneckim i Saramonowiczem na planie przebojowej komedii Lejdis. Aktorka zagrała tam rolę Niny, nieco ekscentrycznej matki jednej z głównych bohaterek. – Skromność tamtego zadania aktorskiego była tak nieznośnie nieproporcjonalna do talentu Danuty Stenki, że tym razem postanowiłem podwoić stawkę i napisać specjalnie dla niej rolę sióstr bliźniaczek, Teresy i Marii – mówi Andrzej Saramonowicz, scenarzysta i producent Idealnego faceta dla mojej dziewczyny.

Teresa pracuje jako dyrektor administracyjny katolickiej rozgłośni radiowej. Maria zaś przebywa w domu dla psychicznie chorych. Każda z sióstr nosi w sobie bolesną tajemnicę. Te zakorzenione w ich przeszłości sekrety kładą się cieniem nie tylko na ich własnym życiu, ale także na losach ich najbliższych. – Teresa, przywdziawszy wbrew sobie ideologiczny płaszcz, starała się nowym życiem zagłuszyć tkwiący w niej problem. Na szczęście jej zaskakująca historia znajdzie rozwiązanie w pełnym dramatyzmu finale, w którym Teresa zamiast recytować oratorium zatańczy ogniste tango – mówi Danuta Stenka.

Angaż Danuty Stenki okazał się strzałem w dziesiątkę. Role Teresy i Marii choć utrzymane w konwencji komediowej niosą w sobie sporą psychologiczną komplikację. Z tak napisanymi postaciami mogła poradzić sobie tylko wybitna aktorka. – To była wielka przyjemność móc pracować z Danutą Stenką. Ona w sposób doskonały przeniosła na ekran nasze intencje zapisane w rolach sióstr bliźniaczek. Jestem przekonany, że stworzone przez nią kreacje aktorskie dostarczą widzom nie tylko wielu wzruszeń, ale także rozbawią do łez – mówi Tomasz Konecki, reżyser Idealnego faceta dla mojej dziewczyny.

Stenka jako TeresaStenka jako Teresa

Udział w filmie Idealny facet dla mojej dziewczyny stanowił dla Danuty Stenki nie lada wyzwanie. Role Teresy i Marii to pierwsze bliźniacze zadanie aktorskie w jej karierze.
- Postacie które zagrałam w Idealnym facecie… nie mają nic wspólnego z komediowym stereotypem bliźniaczek: jedna dobra – druga zła, jedna grubym głosem – druga cienkim. Nic z tych rzeczy. Andrzejowi i Tomkowi chodziło przede wszystkim o to, żeby w rolach Teresy i Marii przedstawić dwa różne warianty życia jednej osoby, która w zależności od okoliczności odzywa się innym głosem. To było niezwykłe doświadczenie. Nie tylko zawodowe, ale i ludzkie – mówi Danuta Stenka.

Idealny facet dla mojej dziewczyny wchodzi na ekrany polskich kin 30 stycznia. Oprócz Danuty Stenki zobaczymy w nim Marcina Dorocińskiego, Magdalenę Boczarską, Izę Kunę, Tomasza Karolaka, Krzysztofa Globisza, Magdalenę Różczkę, Daniela Olbrychskiego, Marię Seweryn i Bronisława Wrocławskiego.

i nformacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…