"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Trochę o Diablo Cody 0

Przeczytaj o nowych planach i zamierzeniach scenarzystki przebojowego Juno. Wkrótce rusza serial według jej pomysłu.

Już w niedzielę na kanale Showtime wyemitowany zostanie pierwszy odcinek serialu The United States of Tara. Scenarzystką i pomysłodawczyni projektu jest Diablo Cody – scenarzystka przebojowej komedii Juno. Niestety póki, co serial będzie można oglądać jedynie w Ameryce.
Projekt serialu stworzył sam Steven Spielberg, na którego pomyśle oparto scenariusz. On sam został producentem wykonawczym serii. Pierwszy odcinek został wyreżyserowany przez Craiga Gillespie'a (Lars and the Real Girl). Według informacji prasowych wiadomo, iż pierwszy sezon będzie miał 12 półgodzinnych epizodów. Gwiazdą serialu jest Toni Collette, która będzie odgrywać postać chorej na rozdwojenie jaźni matki i zarazem żony. W roli jej męża ujrzymy Johna Corbetta.

Nie są to jedyne pomysły scenarzystki. Niedawno poinformowano, iż wystąpi ona gościnnie w serialu 90210. Scenarzystka zagra w jednym z epizodów samą siebie. Co ciekawe odcinek ten wyreżyserować ma Jason Priestley a obok niej wystąpi Tori Spelling (którą Cody wcześniej podziwiała).

W swoim kalendarzu scenarzystka ma również zapisaną pracę nad Jennifer's Body. W jednym z wywiadów przyznała, iż nie wie dokładnie, kiedy produkcja trafi do kin i wierzy, że studio Fox w tej kwestii nie zawiedzie.

Diablo Cody to była striptizerka, blogerka, która napisała krótką historię o nastolatce w ciąży. Historia, którą można było przeczytać w internecie tak spodobała się jednemu ze studiów, iż postanowiono ją zaangażować nad stworzeniem pełnometrażowego filmu. I tak powstało Juno. Cody za ten scenariusz dostała w zeszłym roku Oscara.

Czy serial okaże się równie przebojowy? Na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze troszkę poczekać.

Diablo CodyDiablo Cody

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…