"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

TOFIFEST: Konkursy czas zacząć! 0

Weź udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym TOFIFEST. Zgłoś swój film a może zostaniesz nową gwiazdą Polskiego kina.

Już w dniach 26.06 – 3.07.2009 roku odbędzie się Międzynarodowy Festwial Filmowy TOFIFEST. Zapraszamy was do wysyłania filmów własnego autorstwa.

Zgłoś film na niepokorny festiwal

Toruński Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST, otwiera nabór filmów do konkursów festiwalowych. Jeden z najciekawszych i największych letnich festiwali filmowych w Polsce, zwany przez media „polskim Sudance” i „niepokornym festiwalem” odbywać się będzie na przełomie czerwca i lipca. Grand Prix to 5000 euro i statuetka Złotego Anioła. A na fanów kina czeka rozgrzany, letni Toruń gdzie wszędzie jest blisko do kina.

Toruński festiwal od 6 lat z sukcesami promuje myślące, niepokorne kino z całego świata. Filmy, których autorzy włączają się w twórczy sposób w dyskusję o współczesnym świecie. Co roku do walki o Złote Anioły staje kilkaset długich i krótkich filmów fabularnych z kilkudziesięciu krajów. W czasie siódmej edycji TOFIFEST, która odbędzie w dniach 26 czerwca – 3 lipca odbędą się dwa konkursy filmowe:

- Międzynarodowy Konkurs na Najlepszy Fabularny Film Pełnometrażowy [film pow. 60 min.]

- Międzynarodowy Konkurs na Najlepszy Fabularny Film Krótkometrażowy [film do 60 min.]

W obu konkursach nagrodami są statuetki Złotych Aniołów . W konkursie pełnometrażowym nagrodę główną – 5000 euro ufundował marszałek województwa kujawsko – pomorskiego Piotr Całbecki. Nagroda w konkursie krótkometrażowym to 1000 euro. Osobnym, prestiżowym trofeum festiwalowym jest Nagroda Krytyki im. Zygmunta Kałużyńskiego przyznawana przez toruński festiwal za zgodą spadkobierców tego wybitnego polskiego krytyka. Wszystkie filmy zgłoszone do festiwalu konkurować mogą z kolei o Nagrodę Publiczności – jedno z najcenniejszych wyróżnień TOFIFEST.

Organizatorzy zapraszają reżyserów, producentów, agencje filmowe i dystrybutorów do zgłaszania pełnometrażowych i krótkometrażowych filmów fabularnych wyprodukowanych po 1 stycznia 2008 roku. Filmy zgłaszać można do 25 kwietnia 2009, przesyłając do biura festiwalu zgłoszenie online, które znajduje się na stronie www.tofifest.pl. Wydrukowane zgłoszenia i kopię przeglądową [DVD] filmów do selekcji prosimy wysyłać równocześnie na adres:

Nagrody TOFIFESTNagrody TOFIFEST

International Film Festival TOFIFEST
Fundacja Biuro Kultury / Biuro Kultury Foundation

Skrytka Pocztowa 182
87-100 Toruń 1

TOFIFEST wyrobił sobie przez 6 lat markę promotora dobrego kina niezależnego i autorskiego. Stał się imprezą, która udanie łączy niesamowite atuty Torunia – ciepłe kameralne kina i jedną z najpiękniejszych europejskich Starówek – z dobrym programem filmowym. Tu zawsze i wszędzie jest blisko do kina i nigdzie nie trzeba się spieszyć. A po seansach kinomanów przygarnia rozgrzane latem miasto pełne ponad 200 pubów, ogródków i knajpek. Festiwal w 2009 roku wyświetli ponad 150 filmów w kilkunastu pasmach tematycznych, w tym wiele premier nigdy nieoglądanych na polskich ekranach. Towarzyszyć im będą warsztaty, koncerty, spektakle teatralne, taneczne party i spotkania z gwiazdami europejskiego kina.

Co ważne, TOFIFEST to także pierwszy wielkoformatowy festiwal w Polsce , który zdecydował się już 6 lat temu postawić na prezentację kina niezależnego selekcjonowanego wg zasad obowiązujących na rynku amerykańskim. Najważniejsze dla nas jest ś wieże i autorskie spojrzenie reżysera, twórców filmu, a nie to skąd pochodzą środki na jego realizację.
TOFIFEST chętnie odwiedzają gwiazdy kina – byli już na nim znana europejska aktorka Emanuelle Seigner, reżyserka Agnieszka Holland, dwukrotnie nominowany do Oscara za takie Hollywoodzkie hity jak ?Amadeusz? ?Hair? czy ?Ragtime? Miroslav Ondricek, Krystyna Janda, Krzysztof Zanussi, Katarzyna Figura, Jan Nowicki, zdobywczyni berlińskiego Złotego Niedźwiedzia Martha Meszaros, Weronika Rosati, Patryk Vega i inni.
Grand Prix TOFIFEST to ZŁOTY ANIOŁ – nawiązujący do średniowiecznego symbolu Torunia – miasta rodzinnego naszej imprezy. Mieście, które jest też wpisaną na listę zabytków UNESCO perłą gotyku oraz jednym z najpoważniejszych kandydatów do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016 [http://www.torun2016.eu].

Co ważne, filmy nagrodzone na TOFIFEST trafiają zazwyczaj do regularnej dystrybucji kinowej w Polsce. Do kin w Polsce trafili już zdobywcy głównych nagród TOFIFEST 2006 i 2007, a niedługo dołączy do nich triumfator z 2008 roku.

Zapraszamy do udziału w konkursach!

Złoty Anioł - Główna nagroda festwialu TOFIFESTZłoty Anioł - Główna nagroda festwialu TOFIFEST

(Informacja Prasowa)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…