Nicolas Cage jako Liberace 0

Nicolas Cage zagra w biograficznym filmie o gwieździe easy listening Liberace. Urodzony w 1919 roku Liberace zaczynał karierę w dzieciństwie jako pianista. Gdy miał 7 lat Ignacy Paderewski załatwił mu stypendium w Wisconsin College of Music. Liberace do szkoły chodził aż 17 lat. Sprzedał miliony płyt, grał w filmach i był też najlepiej opłacanym artystą w Las Vegas zaraz po Presleyu. Choć uważany był za ikonę homoseksualistów nigdy otwarcie nie mówił o swoich skłonnościach. Zmarł w 1987 roku na AIDS.

Cage nie tylko zagra główną rolę ale także zajmie się produkcją z ramienia Saturn Films. Scenariusz napisali Aaron Seltzer i Jason Friedberg znani jako autorzy Strasznych filmów. Biografia Liberace ma być jednak poważna. Nicolas Cage zagrał ostatnio w obrazach World Trade Center i The Wicker Man. ( megafon.pl )

Liberace zawsze stawiał sobie jeden cel – Na mój skromny sposób staram się, by ludzie, którzy przychodzą na mój show, czuli się lepiej po wyjściu niż przed przyjściem. Naprawdę nazywał się Wladziu Valentino Liberace , jednak wszyscy pamiętają pseudonim sceniczny. Grał utwory, które najbardziej podobały się publiczności – transkrypcje przebojów muzyki klasycznej oraz popularne piosenki. Itniało 160 oficjalnych fanclubów Liberace.

Liberace miał również kilka przygód z filmem. Grał epizodyczne role w serialach m.in. w Kojaku i Batmanie, był także gwiazdą jednego z odcinków Muppet Show.

Libarace zawsze podekreślał polskie korzenie ( jego matka była Polką, ojciec Włochem). Największy wpływ wywarł, jednak na amerykańską kulturę popularną. Później wzorowały się na nim takie gwiazdy jak Little Richard, James Brown i Elton John.

Pierwotnie Liberace miał zagraćRobin Williams.Argumentem za miał być fakt, że wcześniej grał jużwłaściciela gejowskiego kabaretu w amerykańskiej wersji Klatki dla ptaków. Teraz oficjalnie już wiadomo, że ekscentrycznego pianistę i showmana, znanego z ekstrawaganckich kostiumów, biżuterii oraz nieco kiczowatej oprawy swych występów zagra Nicolas Cage.

Liberace / lvrj.comLiberace / lvrj.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…