Maniak serialowy lubujący się w telewizji brytyjskiej, która moim skromnym zdaniem bije na głowę wszelkie inne jeśli chodzi o seriale, programy rozrywkowe, filmy dokumentalne i pełnometrażowe. Oprócz tego rzucam okiem na seriale azjatyckie, głównie japońskie. Oczywiście śledzę także wydarzenia na wielkim amerykańskim ekranie. Aktualnie, korespondent z Londynu :)

Czerwony Karzeł wraca na Ziemię 0

Komedia sci-fi wybiegająca w najbardziej odległą przyszłość wraca na krótko po 21 latach od swej premiery.

Program został wskrzeszony przez jeden z kanałów satelitarnych i ma pojawić się w postaci odcinka specjalnego na Wielkanoc. Dodatkowe epizody mają ukazać załogę statku kosmicznego Czerwony Karzeł powracającą na Ziemię po swych międzygalaktycznych wojażach.

Załoga Czerwonego KarłaZałoga Czerwonego Karła

Nowa wersja powstanie z inicjatywy Douga Naylora, który zostanie reżyserem i scenarzystą.

Czerwony Karzeł wyprodukowany dla BBC2 to hitowy serial uhonorowany nagrodą Emmy. Całość liczy aż 8 sezonów (między 1988 a 1999) i emitowany był już w 25 krajach.

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…