Say hello to my little friend ;>

Wędrowiec do świtu uratowany! 0

Studio Fox postanowiło uratować realizację trzeciej części Narnii pod tytułem Wędrowiec do świtu, którą porzucił Disney.

Ponad miesiąc temu informowaliśmy o tym, że studio Disney porzuciło plany realizacji trzeciej części Opowieści z Narnii. Decyzja była spowodowana problemami logistycznymi oraz wysoki budżetem. Przypomnę, że koszty realizacji filmu miały wynieść ponad 200 milionów dolarów.

Fox CompanyFox Company

Dzisiaj amerykańskie studio Fox zgodziło się współfinansować Wędrowca do świtu wraz ze studiem Walden. Póki co nie ma, żadnych konkretnych informacji ta temat zmiany budżetu, ani daty premiery.

Trzeci tom cyklu Opowieści z Narnii. Łucja, Edmund oraz ich nieznośny kuzyn Eustachy za pomocą magicznego obrazu przenoszą się na pokład Wędrowca do Świtu, gdzie ponownie spotykają młodego księcia Narnii – Kaspiana. Muszą pomóc mu w próbie odnalezienia dawno zaginionych przyjaciół ojca, baronów narnijskich (Revilian, Bern, Argoz, Mavramorn, Oktezjan, Restimar i Rup), których uzurpator Miraz wysłał na morze. W tym celu rozpoczynają pełną przygód podróż aż na ostateczny wschód. Po drodze kolejno odwiedzają: Samotne Wyspy, na których Kaspian detronizuje gubernatora Gumpasa i znosi niewolnictwo; Smoczą Wyspę, na której w tajemniczych okolicznościach jeden z członków załogi zostaje przemieniony w smoka, a następnie odczarowany; Spaloną Wyspę; Wyspę Złotej lub też Smiertelnej Wody, na której mieści się jezioro o magicznych właściwościach; Wyspę Głosów, lub też Łachonogów, zamieszkaną przez tajemniczego czarodzieja Koriakina i jego niezwykłych, nieco zwariowanych poddanych; Ciemną Wyspę, na której spełniają się najgorsze sny, aż w końcu docierają do Wyspy Ramandu , początku Końca Świata. Dalej jest już coraz jaśniej i bliżej krainy Aslana. (wikipedia)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…