"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Tom Tykwer dla Wachowskich 0

Reżyser „The International, Tom Tykwer wyreżyseruje film na podstawie książki Davida Mitchella. Producentami będą bracia Wachowscy.

Tom Tykwer (reżyser Pachnidło i The International) wyreżyseruje najnowszą produkcję, której producentami będą bracia Wachowscy. Całość będzie ekranizacją bardzo popularnej zarówno w Stanach jak i w Polsce powieści Davida Mitchella pt. Atlas chmur (oryginalny tytuł: Cloud Atlas).

Powieść wydana w 2004 roku otrzymała szereg literackich nagród w tym British Book Awards Literary Fiction Award oraz Richard & Judy Book of the Year Award. Fabuła książki składa się z sześciu osobnych, ale luźno powiązanych ze sobą historii, które przenoszą nas z czasów południowego Pacyfiku XIX wieku aż po zniszczoną ziemię w wyniku wojny atomowej. Choć bohaterów różni czas, w którym przyszło im żyć to każdy z nich słyszy swoje echo. Motywem wspólnym jest postępowanie człowieka zmagającego się z wyobcowaniem i znajdującego się w opresji.

Najciekawsza rzeczą związaną z tą informacją jest fakt, iż kilka miesięcy temu zainteresowana ekranizacją książki była Natalie Portman. Czy teraz wystąpi ona w produkcji dla braci Wachowskich? Nie jest to wykluczone, bowiem już wcześniej to właśnie dzięki poleceniu od dwójki reżyserów udało jej się odegrać krótką rólkę w 10 minutowej części filmu Zakochany Paryż, który reżyserował właśnie Tykwer.

Czy więc aktorka zaangażuje się w ten projekt ciężko dziś spekulować. Warto zauważyć, iż Tykwer ma bardzo ciekawy styl a każdy jego kolejny film na długo zapada w pamięci. Jest, więc szansa, iż z jego umiejętnościami i bardzo dobrym przygotowaniem aktorskim ze strony Portman wyjdzie jedna z lepszych produkcji.

Tom TykwerTom Tykwer

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…