"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Universal gra w Candy Land 0

Studio Universal Pictures chce zrealizowania filmu na podstawie popularnej gry planszowej firmy Hasbro.

Studio Universal Pictures zatrudniło Etana Cohena (napisał scenariusz do filmu Jaja w tropikach?), aby napisał skrypt do produkcji opartej na popularnej grze planszowej Candy Land . Reżyserem tego obrazu ma być Kevin Lima, który nakręcił między innymi Zaczarowaną.

Powstanie filmu jest możliwe dzięki długoletniej umowie pomiędzy Universal a firmą Hasbro, która dotyczy współpracy obu przedsiębiorstw. Studio ma prawa do ekranizacji filmów na podstawie gier planszowych natomiast Hasbro uzyskało możliwość tworzenia gier opartych na produkcjach filmowych studia Universal.

Opis gry podawany przez producentów brzmi następująco:
Witaj w Candyland… krainie słodkiej przygody! Spotkasz tu wielu niezwykłych przyjaciół. Po drodze odwiedzisz Miętowy Las, Galaretkowe Góry i Czekoladowe Trzęsawisko. Nie zapomnij odwiedzić sympatycznej babci Nutt i księżniczki Frostine o czułym sercu. Strzeż się jednak surowego i ponurego Lorda Liquorice!
Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do Cukierkowego Pałacu.

Pojawiły się również informacje mówiące o planach nakręcenia innych filmów na podstawie słynnych gier Hasbro. Głównie wymienia się Monopoly oraz grę w statki – Battleship.

Okładka gry Candy LandOkładka gry Candy Land

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…