"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Amerykańskie remaki Bessona 0

Studio Luca Bessona i Pierre-Ange Le Pogamsa zdobyło inwestorów na nakręcenie amerykańskich remake’ów dwóch swoich przebojów.

Studio EuropaCorp należące do Luca Bessona i Pierre-Ange Le Pogomsa podpisało umowę z dwiema Amerykańskimi wytwórniami filmowymi w sprawie sfinansowania i stworzenia dwóch anglojęzycznych remaków hitów BessonaNie mów nikomu oraz 13 dzielnica.

Nie mów nikomu to adaptacja filmowa powieści Harlana Cobena opowiadająca historię bogatego lekarza, który przypadkowo odkrywa, iż jego zmarła żona może jednak żyć. Próbując rozwikłać tą zagadkę wplątuje się w śmiertelnie niebezpieczną intrygę.
Obraz był jednym z największych zaskoczeń kina Amerykańskiego. Zarobił blisko 6 mln $ i przyniósł spory zysk niezależnemu dystrybutorowi – Music Box.

Zdjęcia mają ruszyć prawdopodobnie do końca tego roku.

Jednocześnie kończone są negocjacje w sprawie nakręcenia anglojęzycznej wersji 13 dzielnicy. Film był opowieścią o zamkniętej dzielnicy, w której kwitnie przemoc, korupcja oraz anarchia. Na skutek przypadku w dzielnicy zgubiona zostaje bomba masowego rażenia i tajny agent policji przy pomocy walczącego z gangami chłopaka próbują odzyskać ją.

Najprawdopodobniej anglojęzyczny remake będzie nosił nazwę: Brick Mansion.

Kadr z filmu Nie mów nikomu 2006Kadr z filmu Nie mów nikomu 2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…