"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zwick reżyserem In the Heart of the Sea 0

Reżyser kontrowersyjnego filmu Opór stanie za kamerą filmu o prawdziwej historii poławiaczy wielorybów w XIX wieku.

Reżyser Edward Zwick (Opór) stanie za kamerą filmu pt. In the Heart of the Sea , która opiera się na prawdziwej historii poławiaczy wielorybów z XIX-wiecznego statku Essex. Obraz powstanie dla studia New Regency i Fox. Podczas jednej z wypraw w roku 1820 statek zostaje zatopiony przez jednego z samców. Blisko 20-osobowa załoga uratowała się dzięki szalupom ratunkowym, które umożliwiły im dostanie się na pobliską wyspę Hendersona. Po tygodniowym pobycie na wyspie wyczerpały się wszystkie zasoby wody i jedzenia. Podjęto decyzję wyprawy w morze, gdzie spodziewano się szybkiego ratunku. Trójka marynarzy nie chciała jednak opuścić wyspy i na niej pozostała.
Podczas pobytu na morzu w szalupach ratunkowych marynarze musieli pić własny mocz i jeść martwych towarzyszy. W momencie, kiedy ludzie przestali umierać ciągnęli losy, kto zostanie zabity. Wkrótce zostali uratowani, jednak przeżyło ich tylko pięcioro. Po kilku dniach ratownicy trafili na wyspę Hendersona, gdzie znaleziono ledwo żywych, pozostałych na niej, marynarzy.

To właśnie historia członków załogi Essex była inspiracją do napisania Moby Dicka. Co ciekawe w tym roku rusza produkcja z ekranizacją tej książki w reżyserii Timura Bekmambetova. Czy obrazy będą ze sobą konkurować? Ciężko dziś powiedzieć. Wiadomo jednak, że produkcja In the Heart of the Sea ruszy szybciej, bowiem praca na planie ma rozpocząć się w połowie tego roku.

Edward ZwickEdward Zwick

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…