widoczny tu i tam. hasam.

Startuje XXXIII Ińskie Lato Filmowe! 0

4 sierpnia rozpoczyna się trzydziesta trzecia edycja Ińskiego Lata Filmowego. Impreza potrwa do 13 sierpnia i będziemy mogli obejrzeć aż 130 pozycji! Filmy będą emitowane w 17 cyklach m.in. Panorama kina czeskiego, klasyka kina czechosłowackiego, pojawią się także najlepsze filmy z festiwalu Planete Doc Review. Odbędą się także imprezy towarzyszące m.in. jazzowy koncert „The Monika”.

Jedną z atrakcji będzie przyjazd organizatorów ważnych imprez filmowych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Jihlavie i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ze Sieny.

ilf.stopklatka.plilf.stopklatka.pl

Odbędą się także retrospektywy. Pierwszą będą pokazy obrazów rodzimej twórczości, której jako przedstawiciela wybrano Jana Jakuba Kolskiego. Odbędą się także retrospektywy mistrzów kina europejskiego tj. Elo Havetta („Uroczystość w ogrodzie botanicznym”), Aleksandra Petrovića („Lot nad bagnami”) i Pritta Parna („007 przygód Franka i Wendy”)

Głównem punktem Ińskiego Lata Filmowego będzie cykl Panorama Kina Czeskiego, w którym zostanie zaprezentowanych około 30 najważniejszych filmów spod ręki reżyserów naszych sąsiadów z południa. Wśród nie zabraknie oczywiście filmów znanych reżyserów już w Polsce tj. Petr Zelenka, David Ondř?ček, Jan Svěr?k, Jan Svankmajer. Dużo będzie także filmów, które nie trafiły jeszcze do polskich kin.

Dodatkową atrakcją będą wykłady jakie będą odbywać się przed seansem każdego filmu. Wtedy to specjaliści z branży filmowej poprowadzą prelekcję na temat prezentowanych filmów i zjawisk, które dany film dotyka. Odbędzie się także seminarium „Portret artysty w kinie”, nie zabraknie koncertów i wystaw.

Pokazy filmów będą odbywać się w trzech miejscach, znajdujących się blisko siebie, położonych w sąsiedztwie jeziora. Główne pokazy będą miały miejsce w świeżo odremontowanym kinie Morena, a także w nowym obiekcie adoptowanym na potrzeby sali kinowej, czyli Kino Pod wierzbami. Po raz pierwszy w historii imprezy, projekcje odbywać się będą w dwóch miejscach równocześnie, wieczorami w trzech.

Ceny biletów jak na festiwal wcale nie są niskie. Za bilety na pojedyńcze projekcje zapłacimy od 8 do 12 złotych, co wypada słabo na tle innych festiwali. Karnet na wszystkie projekcje kosztuje 140 zł i jest to już rozsądna cena.

Baza noclegowa dostępna <a href=http://www.ilf.stopklatka.pl/index.php?tresc=99565b365647492 title=TUTAJ>TUTAJ, a więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu: <a href=http://ilf.stopklatka.pl title=ilf.stopklatka.pl>ilf.stopklatka.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…