"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Filmowa biografia DeLoreana 0

Studio Bee Holder Productions oraz David Permut ogłosili, iż zamierzają nakręcić filmową biografię Johna Z. DeLoreana, jednego z najsłynniejszych konstruktorów i inżynierów samochodowych. Jednym z producentów wykonawczych zostanie Steve Lee. Już od kilku lat mówiło się o stworzeniu filmu na podstawie życia inżyniera. Ostatecznie jednak zawsze produkcje wstrzymywano ze względu na brak środków.

Konstruktor John De Lorean

John Z. DeLorean to jeden z najwybitniejszych inżynierów i konstruktorów samochodowych. Urodzony w 1925 roku stworzył takie samochody jak Pontiac, Chevrolet. Oba samochody powstały dla firmy General Motors. Pontiac GTO przez wiele lat uważany był za jeden z najwspanialszych samochodów lat 60tych.
W latach 70-tych odszedł z General Motors i założył własne przedsiębiorstwo – De Lorean Motor Company. To właśnie w tej firmie doszło do stworzenia samochodu DMC-12, który spopularyzował Zemeckis w swoim filmie Powrót do przyszłości. Ze względu na brak sukcesów w sprzedaży ostatecznie przedsiębiorstwo zostało zlikwidowane.
Najciekawsze wydarzenia w jego życiu potoczyły się, gdy został wrobiony w przemyt kokainy. Po procesie sądowym okazało się, że za całą prowokacją stało FBI a nigdy nie doszłoby do przestępstwa gdyby nie działania agentów federalnych.
Konstruktor zmarł w 2005 roku, sześć lat wcześniej ogłosił swoje bankructwo.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…