"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Twórca Soprano o Hollywood 0

David Chase, twórca serialu Rodzina Soprano powróci do HBO. Dla tej stacji telewizyjnej nakręci miniserial o wynalezieniu kina oraz rozwoju największego zagłębia tej dziedziny na świecie – Hollywoodu. Pierwsze doniesienia informują, iż akcja serialu rozpocznie się w 1913 roku i będzie opowiadał o dwójce mężczyzn (wykształconym inżynierze i kowboju z kryminalną przeszłością), którzy postanawiają założyć studio filmowe.

Zdjęcie z 1921 roku

Ich początek związany będzie z guru filmowców – D.W. Griffithem bowiem dla niego będą pracować. Następnie ich kariera skrzyżuje się z losami tak znanych postaci kina jak: John Ford, John Wayne, Raoul Walsh, Bette Davis, Billy Wilder i innych gwiazd, które rozsławiły amerykański przemysł filmowy na świecie. Miniserial ma nosić tytuł: A Ribbon of Dreams.

Richard Plepler jeden z dyrektorów HBO w specjalnym oświadczeniu poinformował, że jest zadowolony, iż stacja znów będzie współpracowała z Chase'm. Twórca zostanie scenarzystą oraz jednym z producentów wykonawczych tego, miniserialu co na pewno spowoduje, że powstanie coś niezwykle wspaniałego. Zapowiada w oświadczeniu Plepler.

Cały projekt nadzorować będzie Kary Antholis, Prezes ds. miniseriali w stacji HBO.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…