"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Sądowy spór o 2Paca 1

Zapowiada się niezwykle zacięta batalia sądowa o prawa do ekranizacji biografii życia rapera Tupaca Shakura. Matka rapera wystąpiła do sądu z pozwem na 10 mln $ wobec studia Morgan Creek za sabotowanie negocjacji oraz zastraszanie. Z kolei studio złożyło swój własny pozew oskarżając matkę o rzekomą próbę wyłudzenia oraz sabotowanie całego projektu.

Zdjęcie rapera 2Pac'a

Cała sprawa ma związek z przedłużającymi się negocjacjami na temat sprzedaży praw do nakręcenia biografii rapera. Według jego matki była ona zastraszana przez studio, aby jak najszybciej zgodziła się odsprzedać prawa. Twierdzi również, że studio celowo sabotowało negocjacje z innymi podmiotami, które były zainteresowane filmem o 2Pacu.

Studio Morgan Creek twierdzi zaś, że nigdy nie wymuszało na matce sprzedaży praw a ona sama z chęcią je sprzedała w grudniu zeszłego roku. Rzecznik prasowy firmy twierdzi, że teraz firma ją reprezentująca z nieznanych im przyczyn postanowiła łamać warunki umowy.

Tupac Amaru Shakur lub znany lepiej pod pseudonimem 2Pac to jeden z największych amerykańskich raperów. Był jednocześnie poetą, i aktywistą społecznym w zachodnich dzielnicach Nowego Jorku. Przyszedł na świat w 1971 roku w Nowym Jorku. Jest raperem, który dotychczas sprzedał największą ilość płyt w historii tego gatunku muzycznego. Nigdy nie ukrywał swoich kontaktów ze światem przestępczym. W 1994 roku został postrzelony i okradziony w studiu nagraniowym Quad Records w Nowym Jorku. Oskarżał o zamach na swoje życie innych raperów: P. Diddy'ego i Notoriousa B.I.G. 7 września 1996 roku został postrzelony nieopodal hotelu Maxim w Las Vegas. Zmarł 13 września na skutek odniesionych ran.

Źrodło: www.cinemablend.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…