widoczny tu i tam. hasam.

Startują ENEMEFy! 0

Rozpoczyna się sezon dla kinomaniaków, czyli sezon ENEMEF’ów! Znany jest już repertuar maratonów w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Gdyni.

W wyżej wymienionych miastach będą tylko dwa rodzaje nocy filmowych. W Warszawie i Wrocławiu hasłem będą „Opary absurdu”. W czasie tych nocy zobaczymy: „Monty Python: Żywot Briana”, czyli film najbardziej znanej grupy, która lubowała w absurdach. Następne w kolejce są dwie polskie produkcje. Pierwszą jest „Rejs”, zaś drugą „Hi way”, a na sam koniec „Autostopem przez galaktykę”. Warszawski ENEMEF odbędzie się jak zawsze w kinie Silver Screen na ul. Puławskiej, rozpocznie się jak wszystkie maratony 23.15, a skończy ok. 6 rano. We Wrocławiu filmy emitowane będą kinie Helios. Cena biletu na całą noc wynosi 25 złoty (bez żadnych zniżek).

Czeski MaratonCzeski Maraton

Opary AbsurduOpary Absurdu

W Gdyni, Łodzi, Katowicach i Krakowie hasłem przewodnim maratonów będą „Czeskie komedie”. Jest to naprawdę niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć aż 4 tak znakomite produkcje naszych sąsiadów z południa w jedną noc. Na dodatek odbędą się jako pierwsze dwa pokazy przedpremierowe: „Mężczyzna idealny” i „Jedna ręka nie klaszcze”, a do tego 2 świetne komedie Petra Zelenki „Guzikowcy i „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”. Czeskie maratony odbędą się w kinach: Silver Screen (Gdynia), Helios (Katowice), Kijów (Kraków), Bałtyk (Łódź).

Skoro jest to pierwszy news na FDb o ENEMEF’ach należałoby coś więcej o nich napisać. Nazwa pochodzi od skrótu Nocny Maraton Filmowy (NMF). Maratony te zdecydowanie od innych różnią się klimatem. Miałem okazję być na kilku i mogę śmiało potwierdzić – panuje tam niepowtarzalna na innych nocach filmowych atmosfera. Poznaje się wielu ciekawych ludzi, łatwo nawiązywać kontakty.

Maraton składa zawsze się z minimum trzech filmów. Startuje przeważnie ok. 23, a kończy się po wschodzie słońca. Kina, w których się odbywają noce są dobrze wyposażone, najczęściej jest ich kilka, więc z biletami przed samym maratonem nie powinno być dużych problemów. Repertuar zawsze wybiera publiczność, głosując na <a href=http://enemef.pl title=www.enemef.pl>www.enemef.pl.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…