Say hello to my little friend ;>

Nakręcą biografię hiphopowca Bushido 0

Bushido, gwiazda hip-hopu i jeden z najlepiej sprzedających się raperów w Niemczech, doczeka się filmowej biografii. Realizacji projektu zamierzają podjąć się reżyser Uli Edel oraz producent i scenarzysta Bernd Eichinger – duet odpowiedzialny za powstanie nominowanego do Oscara Baader – Meinhof.

Bushido

Pochodzący z Tunezji Anis Mohamed Ferchichi, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko muzyka ukrywającego się pod pseudonimem Bushido, to jeden z najpopularniejszych hiphopowców u naszych zachodnich sąsiadów. Wystarczy wspomnieć, że jego płyty sprzedały się w Niemczech w nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy.

Scenariusz filmu ma powstać w oparciu o wątki z biografii artysty, a zdjęcia rozpoczną się już latem. Choć na efekty trzeba będzie poczekać do przyszłego roku, fani Bushido mogą być pewni, że biografia muzyka znalazła się w profesjonalnych rękach. Tandem Edel-Eichinger ma na koncie realizacje takich filmów jak przyjęte z entuzjazmem na całym świecie Dzieci z Dworca Zoo, Piekielny Brooklyn czy Sidła miłości z udziałem Madonny, Julianne Moore i Willema Dafoe.

Najnowsze dzieło niemieckich twórców – Baader – Meinhof doczekało się nominacji do Oscara w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny".

Źródło: Dziennik.pl

Źrodło: Dziennik.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…