"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Lionsgate razem z Relativity Media 0

Jak wiadomo każdy kryzys powoduje, iż dochodzi do koncentracji mniejszych przedsiębiorstw. I mimo tego, że branża filmowa radzi sobie bardzo dobrze to jednak studia Lionsgate i Relativity Media postanowiły połączyć swoje siły. Oba podpisały wieloletnią umowę o partnerstwie i współpracy, dzięki której obie strony wiele zyskują.

Logo studia Lionsgate

Głównym plusem dla Relativity Media będzie zyskanie dużego i świetnie zorganizowanego partnera dystrybuującego ich produkcję. Z kolei Lionsgate będzie mogła obniżyć koszty i wykorzystać potencjał Relativity. Co więcej obie planują wspólnie tworzyć do 5 filmów rocznie.

Jeden z prezesów Relativity Media tak powiedział o umowie:

Ta oferta to duży krok naprzód w rozwoju dwóch świetnie prosperujących firm. Lionsgate zależało na pozyskaniu współpracy z nami i wykorzystaniu naszych świetnych pomysłów na ciekawe i ambitne obrazy. Poza tym warto wspomnieć, iż współpraca z tym studiem przebiega dużo inaczej niż z innymi. Podchodzą indywidualnie do każdego projektu i twórca ma wielki wpływ na to, co robi.

Pierwszym tytułem wydanym dzięki tej umowie będzie obraz pt. Brothers (remake Braci) z udziałem takich gwiazd jak: Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal i Natalie Portman. Kolejnymi, które trafią do dystrybucji dzięki współpracy będą thriller Season of the Witch i komedia akcji pt. The Spy Next Door.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…