Say hello to my little friend ;>

Polska koprodukcja nagrodzona w Tribece 0

Komedia City Island z Andym Garcią w roli głównej otrzymała nagrodę publiczności na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Film powstał w polskiej koprodukcji, a muzykę do niego napisał Jan A.P. Kaczmarek.

Plakat City Island

Komedia o dysfunkcjonalnej rodzinie zamieszkującej jedną z wysp na Bronksie przypadła do gustu nie tylko publiczności. Film przyjęli pozytywnie również krytycy. Mówi się nawet, że Andy Garcia, który wcielił się w postać strażnika więziennego biorącego potajemne lekcje aktorstwa, zagrał w nim swoją najlepszą od wielu lat rolę.

City IslandCity Island

Reżyserem filmu jest Raymond De Felitta, a głównym koproducentem Grzegorz Hajdarowicz z Gremi Film Production. W pozostałych rolach można zobaczyć m.in. Alana Arkina i znaną z roli w serialu Ostry dyżur Juliannę Margulies. Muzykę skomponował cieszący się wielkim wzięciem w Hollywood Jan A.P. Kaczmarek.

Fabuła:

Poznaj rodzinę Rizzos, której członkowie mogliby być w o wiele lepszych stosunkach, gdyby tylko mogli mówić sobie prawdę. Największą winę ponosi Tatuś Vince. Ale skoro ten strażnik więzienny nie przyzna się nawet do tego, że „pokerowa noc” to w rzeczywistości zajęcia aktorskie, jak ma się on wytłumaczyć ze swojego nieślubnego syna? Jego córka pracuje jako striptizerka zamiast studiować na wyższej uczelni, a sekretem młodszego Vinnie Jr jest jego obsesja natury seksualnej dotycząca 24-godzinnej kamery internetowej oraz ponad 130 kg sąsiadki rodziny. Joyce, żona Vince’a jest skałą w rodzinie, ale od roku nie łączą ją intymne kontakty z własnym mężem i, co nie dziwi, uważa, że „pokerową noc” da się przeliterować jako R-O-M-A-N-S. W momencie gdy były więzień Tony wkracza w życie rodziny Rizzos, Joyce zaczyna tracić głowę – nie podejrzewa ona nawet, że ten przystojny młody człowiek jest w rzeczy samej jej pasierbem.

City IslandCity Island

W Polsce widzowie będą mogli zobaczyć City Island w ramach odbywającego się w Krakowie II Festiwalu Muzyki Filmowej, 23 maja 2009. Kiedy film trafi do regularnej dystrybucji w naszych kinach, na razie nie wiadomo.

Dziennik.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…