Animowany partner Brada Pitta

Steven Soderbergh

Steven Soderbergh pracuje obecnie na planie filmu Moneyball. Wiadomo, iż w główną rolę wciela się Brad Pitt. Dzisiaj zaś podano informację, iż partnerować mu będzie… animowana postać. Reżyser postanowił stworzyć postać genialnego matematyka Billa Jamesa, który odpowiadał za stworzenie całego systemu statystycznego, na którym bazował główny bohater filmu. Zamiast więc szukać odpowiedniego aktora wybrał komputer.

Film Moneyball to autentyczna opowieść managera Billy’ego Beane’a, który rekrutował zawodników do drużyny bejsbolowej w Oakland za pomocą analiz komputerowych. W owym czasie był to rewolucyjny system i uważano, że maszyna nie będzie potrafiła odpowiednio wybierać zawodników. Po czasie okazało się, że właśnie wiedza zdobyta przez program komputerowy pozwolił mało znanej drużynie zostać jednym z liderów ligi.

Za stworzenie programu odpowiadał właśnie matematyk Bill James. Na obecną chwilę nie wiadomo czy ta animowana postać będzie pojawiała się na ekranie sama czy też wejdzie w interakcję z innymi postaciami.

Czy słuszną decyzję podjął Soderbergh? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy dopiero w kinie.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux