"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Terry Gilliam powraca do Don Kichota 0

Reżyser Terry Gilliam oficjalnie potwierdził swój powrót do prawie zrealizowanego 10 lat temu filmu pt. The Man Who Killed Don Quixote. Wiadomo, iż wtedy zabrakło pieniędzy i dobrego dystrybutora, który chciałby zaangażować się w cały projekt. Teraz jednak ma nadzieje, że uda mu się zrealizować film, o którym wiele lat marzył.

Zdjęcie z nieukończonej pierwszej wersji filmu The Man Who Killed Don Quixote

Początkowo realizacja obrazu przebiegała całkiem sprawnie. Niestety podczas zdjęć choroby nabawił się odtwórca głównej roli – Jean Rochefort, który nie mógł dosiadać konii. Na dodatek plan zdjęciowy został zalany przez powódź, co spowodowało, że kilka milionów $ poszło na marne. Studio, które początkowo finansowało projekt postanowiło się z niego wycofać, kiedy dowiedziało się, że będzie musiało dołożyć kolejne pieniądze.

W ciągu 10 lat reżyser starał się przekonać do tego projektu inne studia, ale nigdy nie udało mu się nikogo zainteresować. Aż do teraz. Wiadomo, że wspólnie ze scenarzystą Tonim Grisoni’em zajmą się uaktualnieniem scenariusza. Główna fabuła pozostaje bez zmian, czyli Don Kichot wspólnie z wiernym giermkiem wyruszają w podróż w celu odnalezienia ukochanej Kichota.

Reżyser rozmawia również z Johnnym Deppem, który miałby wcielić się w postać Sancho Panzą. Nie jest jednak pewne czy wystąpi, bowiem w najbliższych latach jest bardzo zapracowany.

Według pierwszych informacji zdjęcia miałyby ruszyć na wiosnę 2010 roku. Miejmy nadzieję, iż tym razem nic nie stanie na przeszkodzie i film ostatecznie zostanie ukończony.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…