Say hello to my little friend ;>

Kanibalizm w zwiastunie Van Diemen's Land 0

Oto historia o kanibalizmie. Film skupia się na życiu Alexander’a Pearce’a kilkakrotnie więzionego w australijskich zakładach karnych. W roku 1822 Pearce i siedmiu innych skazańców ucieka z więzienia w Macquarie Harbour (dzisiejsza Tasmania). Zapuszczają się w australijską dzicz, a każdy kto się tam wybiera musi porzucić wszelką nadzieję na przetrwanie…

Van Diemen's Land

Van Diemen's LandVan Diemen's Land

Ziemia van Diemena (ang. Van Diemen’s Land) – nazwa geograficzna istniejąca w latach 1642-1855, odnosząca się do australijskiej południowo-wschodniej kolonii mieszczącej się na wyspie, która w 1855 r. została przemianowana na Tasmanię i weszła w skład Commonwealthu. Wyspa wzięła swoją nazwę od gubernatora generalnego Holenderskich Indii Wschodnich – Antonio van Diemena, który wysłał w ten rejon w 1642 r. wyprawę badawczą pod kierunkiem Abela Tasmana, który jako pierwszy Europejczyk dotarł w to miejsce.

Wikipedia.org

Jest to historia o kanibalizmie, do którego dochodziło w tym okresie w Tasmanii. W 1822 Pearce uciekł wraz z innymi maniakami (Alexander Dalton, Thomas Bodenham, William Kennerly, Matthew Travers, Edward Brown, Robert Greenhill i John Mather), a w ciągu kilku następnych tygodni sami siebie pozjadali. Pearce przetrwał do końca, a niedługo potem został złapany. Stracono go 19 lipca 1824.

Van Diemen's LandVan Diemen's Land

Film reżyseruje wg. własnego scenariusza Jonathan Auf Der Heide pochodzący z Tasmanii. Tam też zrealizowano wszystkie zdjęcia.

Van Diemen's Land - plakatVan Diemen's Land - plakat

Film zostanie pokazany na Festiwalu w Cannes, a gdy znajdzie się dystrybutor, trafi na amerykańskie ekrany.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…