"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

DreamWorks kręci biografię Kinga 0

Studio DreamWorks zakupiło prawa do ekranizacji oficjalnej biografii działacza praw mniejszości Martina Luthera Kinga. Jeśli obraz powstanie będzie to pierwszy, który bazować będzie to pierwsza produkcja kinowa, w której pokazana zostanie cała jego biografia. Producentami obrazu zostali Steven Spielberg, Suzanne de Passe i Madison Jones.

Logo studia DreamWorks

Steven Spielberg tak napisał w oświadczeniu:

Jesteśmy zaszczyceni tym, iż King Estate daje nam szansę opowiedzenia historii o tym niezwykłym człowieku. To jest nasza nadzieja, iż produkcja filmowa oraz wpływ Kinga na ludzi przedstawi jedną z najciekawszych wydarzeń historycznych, z których możemy być dumni.

Dr. Martin Luther King urodził się w 1929 roku w Atlancie. Od 1954 był pastorem zboru baptystycznego w Montgomery w Alabamie. Wyrósł na największego przywódcę murzyńskiego na Południu. Stosował również taktykę walki o prawa obywatelskie Murzynów polegającej na zajmowaniu przez czarnych studentów miejsc rezerwowanych dla białych w lokalach publicznych (taktyka sit-ins). Poparte to było tzw. rajdami wolności, które polegały na publicznym domaganiu się w miastach Południa zniesienia segregacji rasowej. Po wystąpieniach w Birmingham w Alabamie w 1963 roku sprowokował zaangażowanie się administracji J.F. Kennedy’ego w obronie praw obywatelskich Murzynów. W tym samym roku poprowadził Marsz na Waszyngton. W roku następnym otrzymał pokojową nagrodę Nobla. 4 Kwietnia 1968 roku został zastrzelony w Memphis przez J. E. Raya, którego skazano na 99 lat więzienia.

Dr. Martin Luther KingDr. Martin Luther King

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…