DreamWorks kręci biografię Kinga

Logo studia DreamWorks

Studio DreamWorks zakupiło prawa do ekranizacji oficjalnej biografii działacza praw mniejszości Martina Luthera Kinga. Jeśli obraz powstanie będzie to pierwszy, który bazować będzie to pierwsza produkcja kinowa, w której pokazana zostanie cała jego biografia. Producentami obrazu zostali Steven Spielberg, Suzanne de Passe i Madison Jones.

Steven Spielberg tak napisał w oświadczeniu:

Jesteśmy zaszczyceni tym, iż King Estate daje nam szansę opowiedzenia historii o tym niezwykłym człowieku. To jest nasza nadzieja, iż produkcja filmowa oraz wpływ Kinga na ludzi przedstawi jedną z najciekawszych wydarzeń historycznych, z których możemy być dumni.

Dr. Martin Luther King urodził się w 1929 roku w Atlancie. Od 1954 był pastorem zboru baptystycznego w Montgomery w Alabamie. Wyrósł na największego przywódcę murzyńskiego na Południu. Stosował również taktykę walki o prawa obywatelskie Murzynów polegającej na zajmowaniu przez czarnych studentów miejsc rezerwowanych dla białych w lokalach publicznych (taktyka sit-ins). Poparte to było tzw. rajdami wolności, które polegały na publicznym domaganiu się w miastach Południa zniesienia segregacji rasowej. Po wystąpieniach w Birmingham w Alabamie w 1963 roku sprowokował zaangażowanie się administracji J.F. Kennedy’ego w obronie praw obywatelskich Murzynów. W tym samym roku poprowadził Marsz na Waszyngton. W roku następnym otrzymał pokojową nagrodę Nobla. 4 Kwietnia 1968 roku został zastrzelony w Memphis przez J. E. Raya, którego skazano na 99 lat więzienia.

Dr. Martin Luther KingDr. Martin Luther King

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux