widoczny tu i tam. hasam.

Już niedługo! Filmy bez wychodzenia z domu! 0

Już we wrześniu, aby obejrzeć legalnie dobry film wcale nie będziemy musieli wychodzić z domu. Po wakacjach startuje pierwsza w Polsce internetowa wypożyczalnia filmów. Jednak jak informuje Gazeta Wyborcza, nie będzie trzeba czekać na kolejne firmy o podobnym zakresie.

Ceny filmów będą o wiele niższe niż w kinach, a nawet wypożyczalniach DVD. Wartość jednorazowego pobrania będzie wynosić od 4 do 10 złotych.

Twórcy Windy w czasie kampani reklamowej net-mobile'u /netino.plTwórcy Windy w czasie kampani reklamowej net-mobile'u /netino.pl

Portal <a href=http://www.netino.pl/ title=netino.pl>netino.pl od września rozpocznie sprzedaż filmów. Na stronie będzie można ściągnąć legalnie filmy, bez naruszania praw twórców filmu. Dodatkową zaletą jest fakt, że ściągać możemy o wybranej porze dnia i nocy. Oprócz typowych formatów filmów do naszych komputerów, będzie można pobrać filmu dla takich urządzeń jak: iPod, MPEG4 playery, mini konsole, telefony komórkowe.

Firma ta odpowiedzialna jest m.in. za pierwszą w Polsce internetową premierę filmu – „Oda do radości”. Akson zapowiedział, że będzie stawiał na nowatorskie formy filmowe, czyli tzw. „mobizody”. Są to krótkie formy filmowe przeznaczone do ściągania i odtwarzania na przenośnych odtwarzaczach i naszych PC.

Teraz trwają pracę nad pierwszym tego typu serialu w Polsce. Na zlecenie netino.pl powstały zdjęcia do pierwszego w naszym kraju net-mobile’u pt. „Winda”. Obecnie trwają pracę nad montażem i udźwiękowieniem, a premiera planowana jest na parę dni po otwarciu wortalu. „Winda” rozpowszechniana będzie w formacie MPEG-4 i opowie o wielu zabawnych przypadkach, często absurdalnych, dziejących się w tak pospolitym miejscu, jak winda.

Póki co szef Akson-Net zbyt wiele nie mówi o repertuarze. Dla dziennikarza Gazety Wyborczej powiedział, że być może pojawią ekranizacje szkolnych lektur, komedie (w tym filmy Marka Koterskiego), a także ?Pręgi?, ?Edi? i ?Mistrz?. Jeżeli chodzi o zagraniczne filmy, to zbyt wiele także nie wiadomo, gdyż trwają rozmowy. Dyrektor potralu wyjawił, że marzy mu się ?Amelia? w ofercie jego portalu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

CoRey

Eee tam, a od czego jest p2p ;p

leprechan

jedno i to samo chyba :p

edit. sprawdzilem, jest ok. wortal to jest portal, z tym ze tematyczny.

nathalie

"…na parę dni po otwarciu wortalu."

a nie przypadkiem "portalu" ? ;p
pozdrawiam ;)

Trophy

Ciekawe…….. :-)

Proszę czekać…