Felix, Net i Nika na wielkim ekranie

Film będzie adaptacją książki pt. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa autorstwa Rafała Kosika.

Książka jest utrzymana w klimatach science fiction i opowiada o losach trójki trzynastolatków, którzy spędzają wakacje nad morzem. Bohaterowie, uczniowie pierwszej klasy warszawskiego gimnazjum, wpadają w wir niezwykłych zdarzeń. Spotykają wielką, mięsożerną roślinę, niechcący uruchamiają tajemniczą maszynę, od lat ukrytą głęboko pod ziemią, próbują zapobiec katastrofie lotniczej i odbywają podróż latającym żaglowcem.

To tylko kilka z przygód, w jakich uczestniczą. Jednocześnie muszą rozwiązać pewną niezwykle skomplikowaną zagadkę, by móc wrócić do domu. Nie jest to łatwe, bowiem są ścigani przez tajemnicze zjawy i nie mniej tajemniczych facetów w czerni.

W wyjściu cało z kolejnych opresji pomagają im wynalazki Felixa, niezwykła intuicja Niki oraz talent matematyczny Neta. Towarzyszy im Manfred, zaprzyjaźniony program sztucznej inteligencji.

okładka książkiokładka książki

Twórcy organizują kastingi, na które zapraszają dziewczynki i chłopców w wieku 12-15 lat na zdjęcia próbne, które odbędą się w siedzibie wytwórni, przy Al. Lotników 1 w Warszawie, w dniach 3, 10 i 17 czerwca, w godzinach 15:00-20:00.