Felix, Net i Nika na wielkim ekranie 0

Film będzie adaptacją książki pt. Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa autorstwa Rafała Kosika.

Książka jest utrzymana w klimatach science fiction i opowiada o losach trójki trzynastolatków, którzy spędzają wakacje nad morzem. Bohaterowie, uczniowie pierwszej klasy warszawskiego gimnazjum, wpadają w wir niezwykłych zdarzeń. Spotykają wielką, mięsożerną roślinę, niechcący uruchamiają tajemniczą maszynę, od lat ukrytą głęboko pod ziemią, próbują zapobiec katastrofie lotniczej i odbywają podróż latającym żaglowcem.

To tylko kilka z przygód, w jakich uczestniczą. Jednocześnie muszą rozwiązać pewną niezwykle skomplikowaną zagadkę, by móc wrócić do domu. Nie jest to łatwe, bowiem są ścigani przez tajemnicze zjawy i nie mniej tajemniczych facetów w czerni.

W wyjściu cało z kolejnych opresji pomagają im wynalazki Felixa, niezwykła intuicja Niki oraz talent matematyczny Neta. Towarzyszy im Manfred, zaprzyjaźniony program sztucznej inteligencji.

okładka książkiokładka książki

Twórcy organizują kastingi, na które zapraszają dziewczynki i chłopców w wieku 12-15 lat na zdjęcia próbne, które odbędą się w siedzibie wytwórni, przy Al. Lotników 1 w Warszawie, w dniach 3, 10 i 17 czerwca, w godzinach 15:00-20:00.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Hancia94

Bardzo cieszę się z ekranizacji tej książki. Właśnie wczoraj kupiłam sobie kolejną częsc "Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2 Mała Armia". Mam nadzieję, że producenci oraz sam autor wybiorą dobrych aktorów, a efekty specjalne i ukazana fabuła nie będą zbyt nudne i sztuczne. Ja sama chciałam isc na casting, tylko jakoś mnie informacja ominęła… Szkoła itp. (Wątpie, żeby do czegoś mnie wybrano xD próbowac zawsze można :P)
Trzymam kciuki :)

ember

Książki z tej serii są bardzo sympatyczne, jestem ciekawa jak wyjdzie film… Mam nadzieję, że nie zabiją klimatu książki. Jestem ciekawa, dlaczego nie zaczęli od ekranizacji pierwszej części, tylko wzięli się od razu za drugą. :P Lepsze wyniki sprzedaży? I czy mają zamiar nakręcić następne części…

Proszę czekać…