widoczny tu i tam. hasam.

Nowy projekt Jarmusch'a i Hou Hsiao Hsien'a 0

We wtorek, w Paryżu ruszyły zdjęcia do “Orsay” pod okiem Tajwańskiego reżysera Hou Hsiao Hsien, którego filmy kilkakrotnie nagradzane były w Cannes. Zdjęcia potrwają do końca września.

Reżyser ten, nakręci jeden z czterech filmów dla uczczenia 20 lat paryskiego muzeum – Musée d'Orsa zawierającego największe rarytasy sztuki francuskiej od obrazów, po fotografię i meble.

Mus?e d'Orsa /wikipediaMus?e d'Orsa /wikipedia

Film Tajwańczyka będzie opowiadał historię małego chłopca i jego opiekunki, chińskiej studentki zamieszkałej w Paryżu. Do opieki nad swoim dzieckiem zatrudni ją francuska bohaterka grana przez Juliette Binoche. Film będzie zawierał piękne przygody studentki i młodego chłopaka, które będziemy mogli przeżyć razem z nimi. Za ich przygodami będzie podążał dziwny, czerwony balon.

Kolejnym filmem zajmie się Oliver Assayas. Produkcja będzie nosić tytuł „Souvenirs du Valois”, a główne role zagrają Juliette Binoche, Charles Berling (Tajni agenci) i François Cluzet (Wariaci z Karaibów). Zdjęcia rozpoczną się, gdy reżyser zakończy pracę nad swoim najnowszym projektem „Boarding Gate„ Asia Argento w roli głównej.

Hou Hsiao Hsien na Festwialu w RotterdamieHou Hsiao Hsien na Festwialu w Rotterdamie

Dwoma pozostałymi częściami serii zajmą się: Raoul Ruiz i Jim Jarmusch. Talent pierwszego z nich mogliśmy podziwiać ostatnio w naszych kinach w postaci obrazu ?Klimt?. A dla fanów Jarmusch?a jest także dobra wiadomość, gdyż reżyser zapowiedział nakręcenie „Kawy i papierosów 4” z grupą rockową The White Stripes i aktorami tj: Tom Waits, Steve Coogan, Iggy Pop i Steve Buscemi

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

na to licze :) caly projekt sie zapowiada ciekawie :)

leprechan

jarmusch ponownie bedzie mistrzowski.

Proszę czekać…