http://vimeo.com/mironkundzicz

Co nowego u Coppoli? 0

W Gildii Reżyserów Amerykańskich w Los Angeles, jeden z największych twórców w historii kina, Francis Ford Coppola, powiedział parę słów o swoich nowych projektach i planach.

Odbyła się tam prezentacja jego wybitnego dzieła Czas Apokalipsy na DVD. Luksusowe wydanie nosi nazwę Apocalypse Now: The Complete Dossier.

Francis Ford Coppola / canmag.comFrancis Ford Coppola / canmag.com

Kiedy Coppola opowiadał o Czasie Apokalipsy, oraz jak ten film zmienił jego życie osobiste i zawodowe i z jakimi trudnościami musiał się zmagać, kiedy go kręcił, wspomniał, że właśnie trwa postprodukcja jego nowego obrazu. Film nosi nazwę Youth Without Youth i jest pierwszym projektem reżysera od dziesięciu lat. Został oparty na książce Rumuńskiego filozofa, Mircei Eliade. Film ma na razie 166 minut, ale cały czas trwają pracę nad jego skróceniem.

W książce, stary mężczyzna zostaje trafiony przez piorun i powraca do czasów swojej młodości. Posiada teraz ogromną i przerażającą pamięć i możliwość zrozumienia prawie wszystkiego. Oprócz tego, odbiera jeszcze paranormalne wiadomości.

Mówił też o swoim starym projekcie Megalopolis, który musiał porzucić, ponieważ produkcja byłaby zbyt kosztowna, a napewno by się nie zwróciła, scenariusz, nad którym pracował przez dekadę, musiałby być zmieniony i przez to, że świat poszedł do przodu i nie było sensu już tego kręcić.

Reżyser jest też bardzo zmotywowany, aby napisał osobisty scenariusz, nawet, jeśli jego zdolności pisarskie nie są wystarczające.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…