Co nowego u Coppoli?

W Gildii Reżyserów Amerykańskich w Los Angeles, jeden z największych twórców w historii kina, Francis Ford Coppola, powiedział parę słów o swoich nowych projektach i planach.

Odbyła się tam prezentacja jego wybitnego dzieła Czas Apokalipsy na DVD. Luksusowe wydanie nosi nazwę Apocalypse Now: The Complete Dossier.

Francis Ford Coppola / canmag.comFrancis Ford Coppola / canmag.com

Kiedy Coppola opowiadał o Czasie Apokalipsy, oraz jak ten film zmienił jego życie osobiste i zawodowe i z jakimi trudnościami musiał się zmagać, kiedy go kręcił, wspomniał, że właśnie trwa postprodukcja jego nowego obrazu. Film nosi nazwę Youth Without Youth i jest pierwszym projektem reżysera od dziesięciu lat. Został oparty na książce Rumuńskiego filozofa, Mircei Eliade. Film ma na razie 166 minut, ale cały czas trwają pracę nad jego skróceniem.

W książce, stary mężczyzna zostaje trafiony przez piorun i powraca do czasów swojej młodości. Posiada teraz ogromną i przerażającą pamięć i możliwość zrozumienia prawie wszystkiego. Oprócz tego, odbiera jeszcze paranormalne wiadomości.

Mówił też o swoim starym projekcie Megalopolis, który musiał porzucić, ponieważ produkcja byłaby zbyt kosztowna, a napewno by się nie zwróciła, scenariusz, nad którym pracował przez dekadę, musiałby być zmieniony i przez to, że świat poszedł do przodu i nie było sensu już tego kręcić.

Reżyser jest też bardzo zmotywowany, aby napisał osobisty scenariusz, nawet, jeśli jego zdolności pisarskie nie są wystarczające.


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz