Pierwsza pełnometrażówka Bagińskiego ! 0

Najnowszy projekt Tomasza Bagińskiego, będzie miał tytuł Hardkor 44. Reżysera w produkcji będą wspierać (znana już z współpracy z Bagińskim) firma Platige Image, a także Muzeum Powstania Warszawskiego. Obraz będzie utrzymany w konwencji since-fiction, a nawiązywać ma do wydarzeń i przebiegu Powstania Warszawskiego.

producenci Hardkor 44producenci Hardkor 44

Jak mówią sami producenci:

Hardkor 44 jest to pełnometrażowy film Tomka Bagińskiego, traktujący o Powstaniu Warszawskim. Historia opowiedziana jest w dość niekonwencjonalny sposób, scenariusz nie będzie kurczowo trzymał się faktów historycznych.

Film ma zawierać wiele efektów komputerowych, a skierowany będzie do zagranicznego odbiorcy, min. dla uświadamiania innych o historii Polski.

Jako ciekawostkę można dodać, że w produkcji wystąpią prawdziwi aktorzy, z bardzo dużym udziałem grafiki komputerowej. Sama scenografia oraz efekty postaną głównie na komputerze.

W jednym z wywiadów Tomek Bagiński powiedział, że:

"Hardkor 44" opowiadający o Powstaniu Warszawskim, ma podchodzić do tego wydarzenia w zupełnie inny sposób niż dotychczas o tym myślano, a mianowicie poprzez przekaz iście popkulturowy. Jest to tak naprawdę film akcji, a nie coś rozliczającego się z przeszłością. Ma to być efektowne kino rozgrywające się w tamtych czasach i opierające się bardziej na micie Powstania Warszawskiego niż na jego faktach. Ten projekt wydaje mi się obecnie najważniejszy.

Jak wiadomo premiera jest zapowiadana dopiero za kilka lat, lecz pierwsze makiety z koncepcjami do filmu, zaprezentowano 16 czerwca podczas premiery krótkometrażówki Kinematograf. Więcej informacji na temat produkcji ma ukazać się wkrótce.

Poniżej przedstawiamy jeden z pierwszych konceptów, autorstwa Jakuba Jabłońskiego:

Hardkor 44Hardkor 44

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Darth_Artur

Wreszcie ktoś to zrozumiał w naszym kraju… film historyczny nie musi być nudny i dokładnie zgodny. Trzymam kciuki.

nathalie

To po prostu nie może się nie udać. Wszystkie krótkometrażówki Bagińskiego są świetne i świadczą o jego ogromnym talencie :)
Nie mogę się doczekać aż gdzieś będzie można zobaczyć Kinematograf.

piwo_war

No bardzo ciekawe. Z tego co mi się wydaje, to chyba będzie to pierwszy taki polski projekt. Fajnie byłoby gdyby film wybił się poza polską widownię.

Proszę czekać…