Krzysztof Krauze szefem jury 0

Trwają intensywne przygotowania do 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku zaczynamy 14 września i tradycyjnie przez sześć kolejnych dni, bez względu na aurę pogodową, rozgrzewać nas będzie atmosfera festiwalowa.

Krzysztof Krauze

Znamy już dwa nazwiska artystów zasiadających w gdyńskich jury. W fotelu przewodniczącego jury konkursu głównego 34.FPFF zasiądzie operator, scenarzysta, reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych – Krzysztof Krauze, natomiast przewodniczącym jury konkursu kina niezależnego i konkursu młodego kina będzie reżyser i scenarzysta Janusz Zaorski.

Pełen skład jury poznamy już niebawem…

Według Regulaminu 34.FPFF, do konkursu zgłaszane mogą być filmy wyprodukowane w Polsce od 1 września roku poprzedniego do 31 maja 2009 roku. Ostatecznym terminem nadsyłania zgłoszeń jest 30 czerwca br. Regulamin i zasady zgłoszeń są już dostępne do pobrania na naszej stronie internetowej: www.festiwalgdynia.pl

W programie Festiwalu, oprócz trzech konkursów: głównego, kina niezależnego i młodego kina, znajdą się dodatkowo pozakonkursowe pokazy w sekcji „Panorama polskiego kina”, przegląd filmów młodego widza „Gdynia dzieciom” oraz pokazy prasowe i konferencje prasowe.

Zwyczajem ostatnich lat, przygotowujemy dla Państwa dzieł poświęcony kinematografii i kulturze wybranego kraju. W tym roku będzie to Dzień Izraelski.

Podczas minionego Festiwalu Gdynia stała się na kilka dni prawdziwym gejzerem kulturalnym. Również w tym roku chcemy zapewnić widzom możliwie najwięcej atrakcji w postaci bogatego pakietu imprez towarzyszących, o których informować będziemy na bieżąco.

33.FPFF przyciągnął ponad 45 tys. widzów. Zaproszono na festiwal ponad 2000 osób z Trójmiasta, kraju i zagranicy. Akredytowano 1212 osób, w tym: 231 dziennikarzy, 366 obserwatorów, 234 gości krajowych, 185 twórców, 36 VIP-ów, 88 gości zagranicznych, 58 przedstawicieli współorganizatorów, 14 jurorów oraz wydano zaproszenia wielu przedstawicielom środowisk twórczych, instytucji kulturalnych i naukowych Trójmiasta.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…