"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zawiesili nowy film Brada Pitta 1

Studio Columbia Pictures zdecydowało się anulować produkcję nowego filmu Stevena Soderbergha pt. Moneyball na trzy dni przed rozpoczęciem zdjęć. Dramat z udziałem Brada Pitta, który miał być adaptacją filmową powieści Michaela Lewisa miał być kręcony w Phoenix. Jako główny powód podano zmiany w scenariuszu, na które nie zgodziło się studio.

Logo studia Columbia Pictures

Według Amy Pascal, która nadzorowała projekt od strony studia w weekend Soderberh przedstawił nową wersje projektu scenariusza, która za bardzo różniła się od pierwotnej zaakceptowanej przez Columbia Pictures. W zasadzie zmiany były na tyle istotne, iż można byłoby zrealizować dwa odrębne filmy. Jako, iż według studia nowa wersja scenariusza jest o wiele gorsza zdecydowano się zawiesić cały projekt.

Na razie cały projekt jest "na sprzedaż". Oznacza to, iż studio zdecydowało się dać troszkę czasu Soderberghowi na przejście do innego studia i sprzedaż wszystkich praw. Jeśli zaś nie znajdzie chętnych to najprawdopodobniej Columbia zdecyduje się usunąć z projektu reżysera i zastąpić kimś innym licząc, iż Brad Pitt zdecyduje się pozostać w roli głównej.

To na pewno duży cios dla reżysera, który ostatnie trzy miesiące poświęcił na preprodukcję, testy z kamerami oraz wybór odpowiednich scenografii.

Film Moneyball to historia menedżera jednej z niedużych drużyn koszykówki, który rekrutował zawodników do drużyny na podstawie specjalnie stworzonego programu komputerowego. Wkrótce jego zespół zaczął odnosić ogromne sukcesy.

Steven SoderberghSteven Soderbergh

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…