Michael Jackson nie żyje

Michael Jackson

Zdajemy sobie sprawę z tego, że Michael Jackson nie był bezpośrednio związany z filmem, jednak w ciągu swej długiej kariery, odcisnął piętno także i na kinematografii.

Wspominano o nim w wielu filmach, w niektórych pojawiał się osobiście, lecz pamiętać należy o jego wkładzie w sferze wideoklipów. Klip do piosenki Thriller do dziś pozostaje jednym z najdroższych na świecie, a uzyskał już miano kultowego.

Kredytu zaufania producenci udzielali mu często, ponieważ teledysk do piosenki Scream, którą nagrał razem ze swoją siostrą, Janet, również plasuje się w szczytowych partiach najdroższych wideoklipów w historii.

Piosenkarz był osobą kontrowersyjną, szczególnie u schyłku swej kariery. Nikt jednak nie może odmówić mu tego, że przemysł muzyczny zmienił całkowicie, a status twórcy genialnego i legendarnego uzyskał jeszcze za życia.

Za niespełna dwa tygodnie miał powrócić w wielkim stylu wraz z serią koncertów w Londynie. Niestety, nie doczekał swego jasnego powrotu na scenę. Zmarł w wieku 50 lat, otoczony rodziną, w szpitalu w Los Angeles. Przyczyną śmierci było najprawdopodobniej zatrzymanie akcji serca prowadzące do śpiączki, z której niestety już się nie wybudził.

Michael JacksonMichael Jackson