Chiński remake filmu braci Coen 0

Zhang Yimou zakupił prawa do remake klasycznego thrillera braci Coen z 1984 roku, Śmiertelnie proste. Tytuł filmu brzmi San Qian Pai An Jing Qi (The Stunning Case of the Three Gun Shots). Tym samym potwierdzają się plotki, o których pisaliśmy niedawno.

Blood Simple

Nie wiadomo, jak zmieni się fabuła w stosunku do oryginału. Znając Yimou, na pewno wplecie w nią oszałamiające sztuki walki.

W obsadzie mamy Sun Honglei oraz Ni Dahong oraz komicy Xiao Shen Yang i Wang Xiaohua. Scenariusz jest pisany przez Shi Juangquana, Shang Jinga i jeszcze jednego tajemniczego scenarzystę. Zdjęcia mają rozpocząć się w czerwcu w prowincji Gansu.

Teksas. Ładna, młoda żona ucieka od męża z jednym z jego pracowników. Upewniony o zaistniałej zdradzie przez prywatnego detektywa mąż, popada w obsesję zabicia pary kochanków. Od tej chwili nic nie jest już proste. Plan popełnienia zbrodni idealnej kompletnie zawodzi. Jej inicjator sam staje się ofiarą, zaś nieświadomi niczego kochankowie – celem wyrafinowanego i zdesperowanego mordercy.

Można by narzekać, że remake klasycznego thrillera, który sam w sobie był świetny jest niepotrzebny, lecz patrząc na osobę Yimou, jednego z najbardziej oszałamiających żyjących reżyserów, osobiście jestem ciekaw, co ciekawego z tego wyjdzie, a Wy?

Premiera w Chinach zapowiedziana na grudzień.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…