widoczny tu i tam. hasam.

Polski akcent w Wenecji 0

30 sierpnia rozpoczyna się jeden z najważniejszych europejskich festiwali filmowych – MFF w Wenecji. Nie zabraknie na nim także polskich akcentów filmowych, jak i wielkich gwiazd Hollywood’u tj. Tom Cruise czy David Lynch, który otrzyma Złotego Lwa za całokształt twórczości.

Pierwszym i najbardziej prestiżowym polskim pokazem na tegorocznym festiwalu w Wenecji będzie emisja filmu Summer Love?. Obraz w reżyserii Piotra Uklańskiego, z Bogusławem Lindą, Val Kilmerem i Katrzyną Figurą w obsadzie zostanie pokazany w ramach prestiżowej sekcji „Północ”, obok m.in. ?Wicker man? z Nicolasem Cage?m w roli głównej.

Borys Szyc na planie Hieny / Fot. Aleksandra DembskaBorys Szyc na planie Hieny / Fot. Aleksandra Dembska

W Wenecji będzie można zobaczyć również reżyserski debiut Grzegorza Lewandowskiego ?Hiena?, który jury zakwalifikowało do 21. Międzynarodowego Tygodnika Krytyki. W rolach głównych pojawił się m.in. Borys Szyc. Obraz opowiada historię młodego chłopca, który nie potrafi uwierzyć w śmierć swojego ojca. Nie lubi patrzeć jak do jego matki przychodzą coraz to inni adoratorzy, za to zafascynowała go osobowość obcego mężczyzny, któremu ukradkiem donosi jedzenie. Mały chłopiec doszedł także do wniosku, że to co się teraz dzieje w miejscu gdzie on mieszka, czyli giną dzieci, jest winą hieny, która podobno uciekła z zoo.

Ostatnim małym, polskim akcentem będzie pokaz najnowszego dreszczowca Davida Lyncha ?Inland empire?, do którego zdjęcia powstawały częściowo w Łodzi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…