na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Ucz się magii jak Harry Potter! 0

Zamiast nudzić się na urlopie, w wakacje czy z utęsknieniem czekać na kolejną adaptację serii o Harrym Potterze, można poczuć się jak on sam i zostać uczniem wirtualnej szkoły magii i czarodziejstwa, bowiem ruszył kolejny nabór na Letnie Kursy Magiczne odbywające się na wirtualnym Uniwersytecie Nauk Magicznych. Kursy organizowane są dla wszystkich chętnych, ale liczba miejsc jest ograniczona i decyduje data wpłynięcia podania. Na czym polega cała zabawa?

Wirtualny Hogwart ma już ponad 4 lata i nowych czarodziejów przybywa. W trakcie mugolskiego roku szkolnego i w Hogwarcie rok szkolny trwa, a latem organizowane są Letnie Kursy Magiczne. Zajęcia odbywają się wczesnym wieczorem na jednym z czatów w odpowiednich pomieszczeniach (Eliksiry w Lochach, Opieka nad Magicznymi Stworzeniami w Zakazanym Lesie itd.). Natomiast integracja studentów odbywa się w pubie Trzy Miotły. Zapisujący się do szkoły wybierają sobie wydział, na którym pragną zdobywać wiedzę. Za obecności, konkursy czy aktywność otrzymują punkty dla domu. Równolegle z punktami studenci zdobywają galeony, które mogą wydać na Ulicy Pokątnej kupują wszelkie specyfiki niezbędne w nauce, a także różdżki i ubrania. Wykwalifikowana kadra akademicka posiada niesamowitą wiedzę i chętnie podzieli się nią ze wszystkimi.

W trakcie roku szkolnego realizowane są przedmioty takie jak: Wiedza o Harrym Potterze, historia magii, klub pojedynków, latanie na miotle, transmutacja, eliksiry, zaklęcia, obrona przed czarną magią, biała magia, astronomia i wiele innych.

W czasie wakacji, podczas kursów magicznych w programie znajdują się m.in.: magia w pudełku, język elficki, zamiany i przemiany, szamanizm, wychowanie do życia w świecie magii, teoria magii, oswajanie stworzeń magicznych, ufologia itd.

Szkoła ma niesamowicie wielu fanów i właśnie dlatego jest najstarszym wirtualnym Hogwartem w Polsce. Pewnie czytając to, wielu z Was powie: "To dla dzieci!", "To bzdury". A może popatrzeć na to z dystansem i humorem? Jak zachęcić przyszłych adeptów i uspokoić sceptyków? Chyba najlepiej szkołę zareklamuje ona sama:

Masz ochotę oderwać się od tej przerażającej rzeczywistości i doświadczyć fantastycznej przygody pełnej magii i tajemnic ? Zapisz się do największego i najstarszego Uniwersytetu Nauk Magicznych. Tu zaznasz najwspanialszej magii w swym życiu – PRZYJAŹNI. Za Twoje szczególne osiągnięcia, talent i kreatywność zostaniesz nagrodzony Galeonami, za które możesz kupić produkty z Ulicy Pokątnej i Hogsmeade przygotowane specjalnie dla Ciebie. Na lekcjach poznasz najbardziej ekscytujące tajniki sztuk magicznych, Sam wybierzesz profil kształcenia, przedmioty. Tutaj Ty decydujesz czego się uczysz! Nie czekaj ani minuty dłużej. Czekamy właśnie na Ciebie Drogi Niemugolu. To Ty jesteś dla nas najważniejszy!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…