widoczny tu i tam. hasam.

EMMY rozdane! 0

W niedzielę rozdano już po raz 58 nagrody EMMY, czyli najważniejsze nagrody telewizyjne na świecie.

Najlepiej nagradzaną stacją telewizyjną okazało się HBO, a zaraz za nim NBC i ABC. Najlepszym dzieckiem tej pierwszej okazał się miniserial „Elizabeth I”, który otrzymał aż 4 nagrody: dla najlepszego reżysera mini serialu lub filmu telewizyjnego, najlepszego aktora drugoplanowego (Jeremy Irons), najlepszej aktorki Helen Mirren, najlepszego miniserialiu, a w tej ostatniej kategorii pokonując takie serie jak: Into The West i () SamotniaBleak House.

Statuetka Emmy /emmys.orgStatuetka Emmy /emmys.org

Najlepszym serialem okazał się thriller ?24 godziny?emitowany w telewizji FOX. Nagrody otrzymali: reżyser Jon Cassar, Kiefer Sutherland dla najlepszego aktora, a także producenci za najlepszy serial dramatyczny.

W kolejnej najważniejszej kategorii, czyli serial komediowy triumfował amerykańskie ?The Office?. Produkcja ta, w każdym odcinku ukazuje perypetie pracowników pewnego biura, którego szefem jest Michael, który uważa się najzabawniejszego w całym regionie. W rzeczywistości jest kretynem i nieznośnym facetem.

Najlepszym aktorem komediowym został Tony Shalhoub za „Monk” i jest to już jego trzecia nagroda EMMY. Ze statuetką w kategorii najlepsza aktorka komediowa wyjechała Julia Louis-Dretfus, która odegrała główną rolę w serialu „The New Adventures of Old Christine”. Za rolę drugoplanową w serialu dramatycznym został wyróżniony także gwiazdor – Alan Alda (Prezydencki Poker)

Lista nagród, o których nie wspomniałem powyżej:

Aktorka drugoplanowa w serialu komediowym : Megan Mullally jako Kare, () Para nie do paryPara nie do pary() Para nie do pary(NBC)

Aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym : Blythe Danner jako Izzy Huffstodt, () HuffHuff() Huff (Showtime)

Aktor drugoplanowy w serialu komediowym : Jeremy Piven jako Ari Gold, Ekipa (HBO)

Aktorka drugoplanowa w miniserii lub filmie telewizyjnym: Kelly MacDonald jako Gina, () Dziewczyna z kawiarniDziewczyna z kawiarni() Dziewczyna z kawiarni (HBO)

Najlepsza seria muzyczna, komediowa, lub inna: The Daily Show with Jon Stewart (Comedy Central)

Kadr z mini serialuElizabeth I 2006Kadr z mini serialuElizabeth I 2006

Reżyseria serialu komediowego: Marc Buckland, reżyser odcinka pilotażowego, () Na imię mi EarlMy Name is Earl() Na imię mi Earl (NBC)

Scenariusz serialu komediowego: Greg Garcia, scenarzysta odcinka pilotażowego, () Na imię mi EarlMy Name is Earl() Na imię mi Earl (NBC)

Reżyseria serialu dramatycznego: Jon Cassar, reżyser odcinka 7.00-8:00, () 24 godziny24 godziny() 24 godziny (FOX)

Scenariusz serialu dramatycznego: Terence Winter, scenarzysta odcinka Members Only, () Rodzina SopranoRodzina Soprano() Rodzina Soprano (HBO)

Reżyseria programu komediowego, muzycznego lub innego: Louis J. Horovitz, reżyser, 78. Ceremoni Oscarowa (ABC)

Aktor pierwszoplanowy w miniserii lub filmie telewizyjnym: Andre Braugher, jako Nick Atwater, () ZłodziejThief() Złodziej (FX Network)

Najlepszy film stworzony na potrzeby telewizji: () Dziewczyna z kawiarniDziewczyna z kawiarni() Dziewczyna z kawiarni (HBO)

Scenariusz miniserii, lub filmu telewizyjnego: Richard Curtis Dziewczyna z kawiarni (HBO)

Aktorka pierwszoplanowa w serialu dramatycznym: Mariska Hargitay, jako detektyw Olivia Benson, () Prawo i bezprawiePrawo i bezprawie() Prawo i bezprawie(NBC)

Kadr z The Office 2006Kadr z The Office 2006 Kadr z 24 godziny 2001Kadr z 24 godziny 2001

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…