"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Fincher szuka obsady do Social Network 1

Amerykańskie tabloidy doniosły, iż reżyser David Fincher rozpoczął szukanie obsady do swojego najnowszego filmu pt. Social Network. Produkcja dotyczyć będzie początków słynnej strony internetowej – Facebook, historii jej założenia oraz jak ona wpłyneła na jej twórców, którzy stali się jednymi z najbogatszych amerykanów.

Reżyser David Fincher

Co prawda informacja o reżyserii Finchera nie jest jeszcze potwierdzona to jednak wydaje się, że twórca Podziemnego Kręgu, będzie zaangażowany w pracę nad Social Network. Producent Michael De Luca miał zdradzić w jednym z wywiadów, iż studio Sony, dla którego cały obraz powstanie wstępnie wyznaczyło premierę na 2011 rok a jego reżyserią zajmie się właśnie Fincher.

Przy okazji zdementowano kilka plotek dotyczącej tej produkcji. Na pewno nie jest w nią zaangażowany Shia LaBeouf, który rzekomo miał zagrać jednego z twórców Facebooka – Marka Zuckerberga. Nie potwierdzono również informacji, że w filmie mają się pojawić kontrowersyjne wątki o kradzieży części pomysłu na stronę internetową.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, iż w produkcję zaangażowany jest Kevin Spacey, który miałby zagrać jedną z drugoplanowych ról. Aktor potwierdził, iż obecnie film znajduje się w fazie, pre-produkcji, ale wszystko wskazuje na to, iż jeszcze w tym roku ruszą zdjęcia.

Fabuła Social Network skupiać się ma na historii założenia jednego z najpopularniejszych portali internetowych na świecie – Facebooku. Akcja skupiać się ma na przedstawieniu genezy jej założenia oraz jak wpłynęła ona na życie jej twórców.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…