Fincher szuka obsady do Social Network

Reżyser David Fincher

Amerykańskie tabloidy doniosły, iż reżyser David Fincher rozpoczął szukanie obsady do swojego najnowszego filmu pt. Social Network. Produkcja dotyczyć będzie początków słynnej strony internetowej – Facebook, historii jej założenia oraz jak ona wpłyneła na jej twórców, którzy stali się jednymi z najbogatszych amerykanów.

Co prawda informacja o reżyserii Finchera nie jest jeszcze potwierdzona to jednak wydaje się, że twórca Podziemnego Kręgu, będzie zaangażowany w pracę nad Social Network. Producent Michael De Luca miał zdradzić w jednym z wywiadów, iż studio Sony, dla którego cały obraz powstanie wstępnie wyznaczyło premierę na 2011 rok a jego reżyserią zajmie się właśnie Fincher.

Przy okazji zdementowano kilka plotek dotyczącej tej produkcji. Na pewno nie jest w nią zaangażowany Shia LaBeouf, który rzekomo miał zagrać jednego z twórców Facebooka – Marka Zuckerberga. Nie potwierdzono również informacji, że w filmie mają się pojawić kontrowersyjne wątki o kradzieży części pomysłu na stronę internetową.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, iż w produkcję zaangażowany jest Kevin Spacey, który miałby zagrać jedną z drugoplanowych ról. Aktor potwierdził, iż obecnie film znajduje się w fazie, pre-produkcji, ale wszystko wskazuje na to, iż jeszcze w tym roku ruszą zdjęcia.

Fabuła Social Network skupiać się ma na historii założenia jednego z najpopularniejszych portali internetowych na świecie – Facebooku. Akcja skupiać się ma na przedstawieniu genezy jej założenia oraz jak wpłynęła ona na życie jej twórców.

Źrodło: www.firstshowing.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux