"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Znany scenarzysta Wolverine 2 2

Studio 20th Century Fox poinformowało o fakcie wybrania scenarzysty do sequela filmu X-Men Geneza: Wolverine. Został nim Christopher McQuarrie, który dotychczas pisał skrypty do takich filmów jak Podejrzani czy Walkiria. Był on związany z serią X-Men już wcześniej, napisał skrypt do pierwszego filmu jednak surowe przepisy Gildii Scenarzystów uniemożliwiły wpisanie go na oficjalną listę scenarzystów.

Kadr z filmu X-Men Geneza: Wolverine (2009)

Według pierwszych informacji Hugh Jackman wstępnie wyraził zgodę na udział w sequelu. Wiadomo również, iż akcja rozgrywać się będzie na terenie Japonii a scenariusz bazować ma na mini-serii komiksowej pt. Wolverine. Ich autorem był Chris Claremont a ilustracje wykonał Frank Miller.

W komiksie tym Logan wyjeżdża do Japonii gdzie zakochuje się w pięknej Mariko Yashidzie. Okazuje się, iż jest ona córką bardzo wpływowego i potężnego szefa klanu ninja. Ojciec dziewczyny nie akceptuje jej związku z Amerykaninem i wydaje ją za mąż za kogoś innego. Logan postanawia powalczyć o miłość ucząc się kodeksu honorowego samurajów. To pomaga mu zwalczyć swoją gwałtowną naturę.

Przypomnijmy, iż X-Men Geneza: Wolverine kosztował blisko 150 mln $, a przyniósł dochód w wysokości 363,2 mln $. Nie wiadomo jeszcze, jak szybko McQuarrie napiszę skrypt.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…