"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Douglas i tajemniczy zamek 0

Aktor Michael Douglas od jakiegoś czasu zajmuje się przede wszystkim produkowaniem filmów. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, iż aktor kupił prawa do ekranizacji powieści Shirley Jackson pt. We Have Always Lived in the Castle. Na początek wiadomo jedynie, iż scenariusz ma napisać Mark Kruger, który znany jest z pisania skryptów do serialu 4400.

Michael Douglas w filmie Ja, Ty i On (2006)

Fabuła powieści koncentruje się wokół tajemniczej rodziny Blackwood – głównie Merricat jej siostry Connie oraz ich wujka Juliana. Sześć lat po tym, jak uniewinniono ją w procesie o otrucie arszenikiem swej rodziny, Constance Blackwood nadal nie pokazuje się we wsi. Żyje w odosobnieniu, wraz z młodszą siostrą, która pod wrogim spojrzeniem mieszkańców wioski załatwia niezbędne sprawunki. Wbrew, czy dzięki, makabrycznej zbrodni, siostry wiodą idylliczne życie w starym majątku Blackwoodów.
Lecz pewnego dnia pojawia się kuzyn Charles, pragnący zakończyć izolację swych krewnych, a przy okazji zawładnąć ich majątkiem. Nie docenia jednak determinacji młodszej siostry, która od kompromisów życia w społeczeństwie woli nieskrępowany świat dziecięcych marzeń: by zachować swą niezależność, gotowa jest na wszystko.

Polski tytuł książki to „Zawsze mieszkałyśmy w Zamku”.

Okładka książki Zawsze mieszkałyśmy w ZamkuOkładka książki Zawsze mieszkałyśmy w Zamku

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…